Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Dienvidkurzemes derbijā uzvar liepājnieki

“Ramirent” Nacionālās basketbola līgas regulārā turnīra spēlē BK “Liepāja/LSSS” LOC arēnā sacentās ar BK “Grobiņa”.

Viesturs Birsāns. (Foto: Elīna Zvaigzne)
07.12.2023 10:52

Sezonas ritējumā labākas sekmes ir liepājniekiem, un arī aizvadītajā duelī pārliecinošāk nospēlēja lauvēni un uzvarēja ar 76:52 (25:16, 19:18, 14:10, 18:8).

Mājiniekiem galvenās vijoles spēlēja basketbolisti, kuri regulāri tiek iekļauti galvenās komandas pieteikumā un tiek pie vērtīgām minūtēm Latvijas-Igaunijas līgā.

Henriks Bajārs kaldināja uzvaru ar 14 punktiem un deviņām bumbām zem groziem, bet Kristaps Soldatenoks pievienoja 16 punktus, piecas atlēkušās bumbas un četras rezultatīvas piespēles.

Arī pārējie komandas biedri izcēlās ar produktīvu sniegumu, un tieši sabalansēts sastāvs deva mājiniekiem panākumu.

Grobiņnieku līderis Niks Lagzdiņš neierasti maz – tikai divas reizes – uzbruka grozam no tālās distances, un kopumā dzērvēm ar trejačiem nesekmējās, jo realizētas vien piecas no 23 iespējām.

Otra panākuma atslēga laukuma saimniekiem bija cīņa zem groziem, kur liepājnieki izrādījās pārāki ar 51:32.

Arvja Stecka trenētā vienība vadības grožus pārņēma jau no cīņas sākuma, un viesi tā arī ne reizes nepabija vadībā.

Pirmā puslaika izskaņā lauvēni sasniedza 11 punktu pārsvaru un mača gaitā savu handikapu tikai bagātināja.

Grobiņniekiem pāris pozitīvu uzplaiksnījumu parādījās otrās ceturtdaļas gaitā, tomēr stabilāk cīņu aizvadīja laukuma saimnieki un ar sekmīgu aizsardzību otrajā puslaikā pamatīgi iegrožoja viesu uzbrukumus.

Liepājnieki ar sešām uzvarām deviņos mačos turnīra tabulā atrodas 4. vietā, bet grobiņnieki ar diviem panākumiem tikpat cīņās ieņem 8. pozīciju.

Nākamo spēli BK “Liepāja/LSSS” aizvadīs 13. decembrī savā laukumā ar BK “Saldus”, bet “Grobiņa” šajā dienā uzņems “Jelgavu”.

Tikmēr Reģionālās basketbola līgas spēlē “Nīca/BLi” savā laukumā rezultatīvā mačā ar 131:90 (30:24, 32:31, 36:15, 33:20) uzvarēja “Bauskas BJSS”.

Pirmajā puslaikā spēle bija vēl visnotaļ līdzvērtīga, un kopumā  fiksētas 15 vadības maiņas, tomēr mača otrā puse pilnībā aizritēja mājinieku zīmē, un mūsējie izcīnīja graujošu uzvaru.

Lūzums mačā iestājās trešās ceturtdaļas pirmajās minūtēs, kad nīceniekiem padevās 19:0 izrāviens, un nepilnu četru minūšu laikā pārsvars no plus septiņi pieauga līdz plus 26.

Jaudīgu spēli nīcenieku rindās aizvadīja Dainis Ābele, kas mačā iesaistījās no rezervistu soliņa un 22 minūtēs atzīmējās ar 36 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un pieciem stīliem.

Rietumu zonas turnīra tabulā “Nīca/BLi” ar septiņām uzvarām deviņos mačos atrodas 1. vietā, bet nākamo cīņu mūsējie aizvadīs 15. decembrī savā laukumā ar “LBTU”.