Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Holandes siers izrādījās diezgan sīksts

21.07.2010 19:03

Šovakar pēdējā kvalifikācijas turnīra spēlē Latvijas izlase pieveica Nīderlandes valstsvienību 71:60 (28:12;11:8;15:15;17:25). Rezultatīvākā Latvijas izlasē bija Sabīne Niedola – 21 punkts un 14 atlēcošās bumbas. Anetes Klintsones rēķinā 15 punkti.

Pirms spēles bija skaidrs, ka Latvija augstāk par otro vietu savā grupā nevarēs pakāpties, bet arī zemāk nokrist vairs nebija iespējams. Ceturtdaļfinālā Latvija piektdien 20.45 Liepājas Olimpiskajā centrā spēlēs ar Turciju.

Latvijas izlases sākumsastāvs: Sabīne Niedola, Anete Klintsone, Linda Rubene, Anete Šteinberga, Ieva Krastiņa.

Latvijas izlases starta piecinieks bija tieši tāds pats kā vakardienas uzvarētajā spēlē pret Franciju. Pirmos punktus guva Sabīne Niedola, pēc tam divkārt precīza no soda līnijas un tālmetienā bija Klintsone. Sīva cīņa ar devīzi: ”Neviens negribēja mirt!” turpinājās uz halles parketa. Iesākto turpināja komandas kapteine Krastiņa, Klintsone (10 punkti pirmajā ceturtdaļā) un Niedola (12 punkti+5 AB) trijatā terorizējot Nīderlandes aizsardzību. Pēc pirmās ceturtdaļas vairāk nekā divkāršs pārsvars –  28:12.

Latvija pārliecinoši dominēja zem abiem groziem. Ceturtdaļas sākumā Latvija veica izrāvienu 7:0, bet cīņā zem groza cerams nelielu savainojumu guva Nīmane. Vairākkārt Nīderlande pārtērēja uzbrukumam atļauto laiku. Lai sakārtotu savu spēli, pie rezultāta 33:12 Latvijas labā viešņas ņēma pauzīti. Laukumā devās Čunda, un Latvija izmantoja visus rezervistu soliņa resursus. Nevajadzīgu trešo pārkāpumu izdarīja Krastiņa. Atkārtojās pret Krieviju redzētais otrās ceturtdaļas sindroms – piecas minūtes Latvija neguva ne punkta. Labi, ka aizsardzībā nežēlojot sevi un pretinieces cīnījās Šteinberga. Puslaika rezultāts 39:20.

Puslaika sākumā savu kārtējo ”double – double”normatīvu izpildīja Sabīne Niedola, bet Nīderlandes groza iekarošana atkal nesekmējās – trīs ”tukšas”minūtes. Iespējams smagu savainojumu holandietēm guva Lammerinka. Precīza no distances bija Kleina, bet zem groza rezultatīva van Grinsvīna. Lai gan ceturtdaļa tika nospēlēta neizšķirti, Latvija spēles pavedienu pretinieču rokās neatdeva. Divas bumbas trīspunktu vērtībā  un pirms pēdējās ceturtdaļas –  54:35.

Pēdējo ceturtdaļu Nīderlande sāka ļoti apņēmīgi gūstot piecus bezatbildes punktus, bet ceturtais pārkāpums tika fiksēts Vītolai. Par šādu Holandes nekaunību ne pa jokam noskaitās Klintsone un Vītola neļaujot rezultāta starpībai sarukt. Lai nepieļautu nervozu galotni, Mārtiņš Zībarts vienu pēc otra paņēma divus minūtes pārtraukumus. Pateicoties Šteinbergas pūlēm, kura kā tīģeriene cīnījās zem groziem, rezultāta starpība visu laiku turējās pie +15 punktu atzīmes. Tika zaudēts pēdējais spēles ceturksnis, bet beigu signālam skanot tomēr fiksēta Latvijas uzvara 69:58. Pēc varenā spēles sākuma tā gan varēja būt pārliecinošāka.

Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts: ”Varbūt spēlētājām bija nedaudz zudusi koncentrācija, jo spēle turnīra tabulā vairs neko neizšķīra. Neizpildījām spēlēs plānu un pretiniekiem parādījām to, ko nevajadzēja parādīt – kā mūs iespējams apspēlēt. Pret Turciju gaidāma ļoti grūta spēle, kurai nopietni gatavosimies.”

Nīderlandes izlases galvenais treneris Franss Grifioens: ”Spēles sākumā bijām pārsteigti par to, kas notika tribīnēs. Lielais troksnis traucēja organizēt mūsu uzbrukumus. Spēles sākumā arī bieži nesapratāmies aizsardzībā. Mūsu plāns bija apturēt Latvijas uzbrukumu jau pirmajā ceturtdaļā, taču tas neizdevās. Īpašu uzmanību pievērsām Niedolas un Klintsones neitralizēšanai.”

21.jūlija spēļu rezultāti:
”E” grupa: Latvija – Nīderlande 71:60; Krievija – Francija  76:59; Ukraina – Polija 67:50;
”F” grupa: Serbija – Baltkrievija 89:72; Lietuva – Itālija 72:54; Spānija – Turcija 80:57;
”G” grupa: Zviedrija – Bulgārija   72:52; Vācija – Rumānija 50:70.