Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Ivaščanka pievienojas ekskluzīvajam “50” klubam, Liepāja uzvar “TTT kadetes”

02.12.2018 18:29

Latvijas un Igaunijas līgā svētdien, 2. decembrī, notika viena spēle. “Liepāja/LSSS” (6-4) savā laukumā uzvarēja “TTT kadetes” (5-5) ar 79:72.

Liepājnieces, spēlējot bez Paulas Kļeščovas, Ketijas Vihmanes un Kerenas Ansones, gandrīz visu pirmo puslaiku atradās vadībā. Kadetes, cīņā veiksmīgi iesaistoties Leimanei, Šteinhardei un Skrastiņai, otrās ceturtdaļas beigās atspēlēja astoņu punktu starpību un izrāvās priekšā – 31:32.

Mājinieču centra spēlētāja Marina Ivaščanka pirmajā puslaikā sameta 14 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, bet nākamajās 20 minūtēs sniegumu vēl uzlaboja. Viņai talkā nāca Līna Loceniece un Daniela Grigorjeva – abu rezultatīvā spēle palīdzēja Liepājai panākt 58:46.

Ceturtajā ceturtdaļā kadetu uzbrukums no jauna aktivizējās. Elizabete Bulāne sasniedza personīgo rekordu gūtajos punktos (21), atkārtoja labāko rādītāju rezultatīvajās piespēlēs (8). Ierasti daudzpusīga bija Madlēna Ģērķe, ”double-double” nopelnīja Vika Altrofa. Viešņas 10 minūtēs sameta 25 punktus, tomēr Liepāja spēja nosargāt panākumu.

Marina Ivaščanka kļuva par devīto spēlētāju Latvijas čempionāta vēsturē, kura nopelnīja lietderības koeficientu ar skaitli ”50”. Viņas rēķinā 34 punkti, 15 atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles, trīs bloķēti metieni, +/- rādītājs 18 un lietderības koeficients 52.

Kluba “50” dalībnieces: Sabīne Niedola (60), Kristīne Silarāja (58), Anda Eibele (52), Marina Ivaščanka (52), Laura Audere (51), Ieva Pulvere (51), Vilneta Kroketa (50), Iziane Kaštru Markiša (50), Gunta Baško (50).

Liepāja/LSSS – TTT kadetes 79:72 (21:19, 10:13, 27:15, 21:25)

Liepāja: Ivaščanka 34 (2p 11/16, 3p 3/3, 1p 3/3; 15ab, 5rp, 3bm, eff 52), Loceniece 21 (2p 3/5, 3p 3/6, 1p 6/6; 4ab, 5rp, 3pb, eff 26), Grigorjeva 10, Petermane 5, Baumane 4, Lalonde 2 (5rp), Bula 2, Ruperte 1, Kalna (2rp), Pelše (4ab).

TTT kadetes: Bulāne 21 (2p 4/9, 3p 3/9, 1p 4/5; 7ab, 8rp, 4pb, eff 27), Madlēna Ģērķe 12 (3pb, 6ip), Altrofa 12 (11ab), Leimane 10 (3rp), Mauriņa 7, Šteinharde 6, Indriķe 3, Priede 1 (5ab), Skrastiņa.
Tiesneši: Jānis Sudmalis, Valters Čerņevskis, Jānis Jaunzemis.

Abas komandas iepriekšējo reizi tikās pirms 15 dienām – 17. novembrī. Liepājnieces pirms pēdējām 10 minūtēm bija vadībā ar 14 punktu pārsvaru – 66:52. Kadetes atspēlējās un izlīdzināja rezultātu, taču pēdējais 2+1 gājiens piederēja Paulai Kļeščovai – 79:76.