Piektdiena, 6. decembris

Vārdadiena: Niklāvs, Nikolajs, Niks

Izraut uzvaru neizdevās  (6)

Atslēgvārdi basketbols

Zaudējumu Latvijas Sieviešu basketbola līgā piedzīvojušas "Liepājas metalurga" basketbolistes, kas izbraukumā spraigā mača galotnē tomēr piekāpās "Ventspils" meitenēm – 62:63 (6:20, 21:10, 15:18, 20:15). Liepājnieču trenere Līvija Alpe-Lūka pastāstīja, ka mūsu meitenēm spēle sākusies pagalam neveiksmīgi, it īpaši jau spēlējot uzbrukumā, jo viešņas nevarējušas gūt punktus pat no ļoti labām pozīcijām. Turpretī mājiniecēm, kuras "Liepājas metalurga" komandu šajā sezonā vēl nebija pieveikušas – visās trijās cīņās pārliecinošas uzvaras izcīnīja liepājnieces –, spēle gāja no rokas un viņām visai ātri izdevās iegūt pārsvaru rezultātā.

Otrajā ceturtdaļā mūsu basketbolistes atguvās pēc ventspilnieču sākuma ofensīvas un jau puslaika beigās ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet arī vienubrīd izvirzījās vadībā.

Turpinājumā spēle ritēja līdzīgi – priekšā atradās te viena, te otra komanda, tomēr pirms izšķirošās ceturtdaļas atkal mazliet precīzākas bija mājinieces. Pēdējā ceturtdaļā, lai arī mūsējās joprojām atradās iedzinēju lomā, viešņām par spīti vājajai metienu precizitātei no tālās distances un kļūdām šķietami elementārās situācijās atkal bija pa spēkam atspēlēties, tomēr arī šoreiz nepiekāpīgās ventspilnieces apliecināja savu kaujiniecisko noskaņojumu un pēc precīza trīspunktnieka pašā spēles galotnē viņām bija minimāls pārsvars. "Liepājas metalurga" meitenēm gan atlika desmit sekundes sava uzbrukuma veidošanai, taču pēdējā laikā atzīstamu sniegumu rādījušās Sabīnes Niedolas pustālais metiens mērķi nesasniedza, un mūsējām nācās samierināties ar neveiksmi. Rezultatīvākā viešņu rindās bija Viktorija Nazarova ar 14 punktiem, bet Lauras Pelšes kontā – 10.

Šīs cīņas iznākums gan neko neizšķīra, jo "Liepājas metalurga" vienība tāpat augstāk par piekto vietu regulārā čempionātā nevarēja pakāpties, un jebkurā gadījumā aprīļa vidū mūsu basketbolistēm ceturtdaļfinālā būs jāspēkojas ar komandu "RTU/Klondaika".

Nākamo, pēdējo regulārā čempionāta spēli liepājnieces aizvadīs 31.martā, izbraukumā tiekoties ar ambiciozajām "Cēsu" basketbolistēm.