Ja gribam bronzu, jāuzvar arī viesos

20.04.2008 11:49

0

Latvijas Sieviešu basketbola līgas bronzas sērijas trešajā mačā zaudējušas “Liepājas metalurga” basketbolistes, kas šoreiz izbraukumā ar 69:64 (20:20, 20:18, 12:17, 12:14) spraigā cīņā piekāpās “Avantis/Turības” komandai. Tagad sērijā rezultāts kļuvis 2:1 par labu rīdziniecēm. Mūsu meitenes, lai labāk sagatavotos svarīgajai spēlei, uz Rīgu devās jau dienu iepriekš un nakti pārlaida Ķekavā.

Tiesa, šoreiz ceļā nācās pavadīt ilgāku laiku nekā parasti, jo šoferītis nebija izvēlējies trāpīgāko maršrutu. Atšķirībā no iepriekšējām divām cīņām, kurās liepājniecēm gāja kā pa viļņiem – pirmajā mačā izbraukumā pamatīgs zaudējums, bet otrajā vairāk nekā pārliecinoša uzvara –, šoreiz spēles raksturs bija pavisam citāds, un vārda vistiešākajā nozīmē mačs ritēja punkts punktā līdz pat tiesnešu beigu svilpei. “Liepājas metalurga” trenere Līvija Alpe-Lūka pastāstīja, ka vadības grožus ik pa laikam pārņēmusi te viena, te otra komanda, bet pirmo puslaiku savā labā noslēgušas viešņas. Pēc pirmajām divdesmit minūtēm jau četras personīgās piezīmes bija pamanījusies nopelnīt viena no mūsu līderēm  Viktorija Nazarova, tādējādi turpinājumā mūsējām spēles plāns mazliet mainījās, bet ne cīņas gaita, kas liecināja par dramatisku mača galotni.

Izšķirošo ceturtdaļu, pateicoties Anetes Vormas ļoti sarežģītā situācijā realizētam tālmetienam pēdējās sekundēs, ar trīs punktu handikapu uzsāka mājinieces, taču vēl 4,5 minūtes līdz pamatlaika beigām pēc Kristīnas Ciršas tālmetiena un Nazarovas četriem pēc kārtas gūtajiem punktiem rezultāts uz tablo kārtējo reizi bija neizšķirts – 59:59. Diemžēl tieši pašā galotnē liepājniecēm piekliboja metienu precizitāte un atlikušajā laikā gandrīz trīs minūtēs neizdevās gūt punktus, kamēr laukuma saimnieces savas iespējas, lai arī to nebija daudz, garām nepalaida un izcīnīja ļoti svarīgu uzvaru. Tagad viņas ir tikai vienas uzvaras attālumā, lai tiktu pie LSBL bronzas godalgām. “Liepājas metalurga” komandā atkal teicamu spēli aizvadīja Sabīne Niedola, kuras kontā ir 19 punkti un izcīnītas 17 atlēkušās bumbas, bet pa 13 punktiem sameta Laura Zuzāne un Viktorija Nazarova.

Atgādināsim, ka bronzas medaļu ieguvējas tiks noskaidrotas sērijā līdz trim uzvarām un nākamā spēle sporta zālē “Celtnieks” norisināsies 22.aprīlī, bet, ja būs nepieciešams arī piektais mačs, tad tas notiks 25.aprīlī Rīgā.

Miks Kuncītis,

Arī Rīgā basketbolistes cīņā par bumbu un katru laukuma centimetru nežēloja ne sevi, ne pretinieku.