Pirmdiena, 20. janvāris Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

“Jācer, ka tradīcija netiks lauzta”

“Jācer, ka tradīcija netiks lauzta”
20.04.2007 19:43

0

Atslēgvārdi

BK “Liepājas lauvas” basketbolists Dainis Oberšats ir viens no diviem pašreizējiem mūsu komandas nosacītajiem leģionāriem, kurš dažādos laikos Liepājas klubu ir pārstāvējis vairākkārt. Pēc pagājušās sezonas, ko Dainis aizvadīja Polijā, viņš atkal ir atgriezies un gatavs palīdzēt liepājniekiem principiālajā ceturtdaļfināla sērijā pieveikt valmieriešus. Abās jau aizvadītajās spēlēs ar komandu “Valmiera-Lāčplēša alus” viens no pieredzes bagātākajiem mūsu basketbolistiem parādīja lielu cīņassparu un spēju uzņemties līdera lomu. 

– Pats atceries, cik sezonas esi pavadījis Liepājā?
– Liekas, ka divas nospēlēju no zvana līdz zvanam, bet vēl aizvadīju trīs nepilnas sezonas. Atceros, ka pirmo reizi liepājnieku rindās laukumā izgāju “Baltikas” formas tērpā, toreiz galvenais treneris bija Edvīns Sprūde.

– Liepājā basketbola saimniecība ir krietni mainījusies?
– Jā, jaunizveidotā Liepājas komanda praktiski balstās tikai uz pašmāju audzēkņiem, tas vien ir apsveicami. Kluba vadība dara visu, lai spēlētāji būtu motivēti, un arī gaisotne komandā ir laba.

– Cik noprotu, iejusties jaunajā vidē tev problēmu nebija.
– Jau pirms tam biju pazīstams ar galveno treneri Armandu Misu, un arī vairāki spēlētāji bija zināmi. Pirmajās spēlēs man bija jāatrod sava vieta komandā, tādēļ sniegums varbūt nebija pārāk spīdošs, taču tagad, šķiet, esmu iekļāvies.

– Svarīgajās spēlēs ar Valmieru parādīji cīnītāja un arī līdera cienīgu sniegumu. Vai esi apmierināts ar savu spēli?
– Vienmēr, protams, var vēlēties labāk, taču, kā jau minēju, vietu komandā esmu atradis un šādās spēlēs tas ir ļoti būtiski. Abos mačos ar komandu “Valmiera-Lāčplēša alus” atdevu visus spēkus, lai uzvarētu. Izbraukumā tas izdevās, bet savā laukumā pārāki izrādījās valmierieši.

– Šādas spēles ir smagas ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski…
– Uzreiz pēc spēles nogurumu tik ļoti nejūt, taču jau stundu pēc tam pat ēst brīžiem negribas. Jācer, ka arī pēdējā ceturtdaļfināla sērijas mačā laukumā spēsim parādīt tādu pašatdevi kā līdz šim un tomēr uzveikt valmieriešus.

– Kas ir noteicošais, lai uzvarētu valmieriešus izšķirošajā cīņā?
– Galvenais ir psiholoģiski noskaņoties atbildīgajai spēlei un neitralizēt pretinieku līderus, kas varētu būt ļoti sarežģīti, jo, kā tas pierādījās iepriekšējos mačos, Valmierai ir ļoti sabalansēts sastāvs. Jebkurš no spēlētājiem var izšaut visnegaidītākajā brīdī, kā to pēdējā cīņā Liepājā nodemonstrēja Agnis Čavars.

– Sākumā daudz tika runāts par valmieriešu centru Vladimiru Stimaču, vai jums ir izdevies atkost viņa spēles manieri?
– Viņš patiešām ir labs basketbolists, taču serbu centrs nav tik labs, lai ar viņu nevarētu tikt galā. Šķiet, ka pirmajās divās spēlēs mēs Stimaču nosedzām, taču ne pilnīgi, jo spēlē Valmierā viņš izcīnīja pārāk daudz atlēkušo bumbu – 21.

– Cik lielas izredzes, tavuprāt, “Liepājas lavām” ir iekļūt pusfinālā?
– Lai arī trešā, izšķirošā cīņa notiks pretinieku laukumā, iespējas iekļūt nākamajā kārtā vienlīdz labas ir abām komandām, jo iepriekšējās spēles rāda, ka uzvaras savstarpējās spēlēs izcīnītas, spēlējot izbraukumā. Jācer, ka šajā sezonā iezīmējusies tradīcija netiks lauzta arī šoreiz. 

Miks Kuncītis,
“Kurzemes Vārds”

Dainis Oberštats “Liepājas lauvām” pievienojās sezonas vidū un tagad ir viens no mūsu komandas līderiem.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)