Jānis Porziņģis pirmajā spēlē neizceļas

29.07.2007 18:00

0

Pirmo pārbaudes turnīru, gatavojoties Eiropas basketbola čempionāta finālturnīram, ar liepājnieku Jāni Porziņģi sastāvā sākusi Latvijas vīriešu izlase, kas pirmajā mačā ar 61:53 pārspēja Ungārijas valstsvienību. Pamatsastāvā Kārlis Muižnieks laukumā sūtīja Jāni Blūmu, Kristapu Janičenoku, Aigaru Vītolu, Gati Jahoviču un Andri Biedriņu. Mūsējo izpildījumā pirmās laukumā pavadītās minūtes aizritēja visai nervozi, un ungāriem izdevās labs starta izrāviens – 6:0. Rezultātu Latvijas izlasei ar precīzu soda metienu savā debijas spēlē valstsvienībā atklāja Biedriņš. Pateicoties viņa un Sanda Valtera pūlēm, mūsējie atspēlējās un pirmo ceturtdaļu jau pamanījās noslēgt savā labā – 20:15.

Nākamās desmit minūtes ar ievērojamu izrāvienu – 11:0 uzsāka latvieši un turpinājumā, lai arī ungāriem brīdi pa brīdim izdevās samazināt rezultāta starpību, mūsu basketbolisti kontrolēja situāciju laukumā un izcīnīja pelnītu uzvaru. Rezultatīvākais šajā spēlē mūsu komandas rindās bija Sandis Valters, kurš guva 12 punktus, bet Biedriņa rēķinā 10 punkti un 12 atlēkušās bumbas.

Liepājnieks Jānis Porziņģis, kurš laukumā pavadīja deviņarpus minūtes, palika bez punktiem un pēc spēles atzina, ka ar savu sniegumu nav apmierināts un neesot varējis pielāgoties ceturtā numura pozīcijai. “Man šī spēle bija ļoti grūta, jo īsti nezināju savu vietu laukumā, tādēļ nejutos pārliecināts par saviem spēkiem un neparādīju saturīgu sniegumu,” teica Porziņģis, piebilstot, ka ceturtā numura postenī nekad tā nopietni nav spēlējis. Latvijas izlases galvenais treneris Kārlis Muižnieks pēc mača pastāstīja, ka komanda vēl īsti nav saspēlējusies, tādēļ sniegums varējis būt krietni pārliecinošāks. “Bija epizodes, kad nospēlējām patiešām labi, bet bija arī situācijas, kur pieļāvām kļūdas” teica Muižnieks. Runājot par Porziņģa sniegumu, Muižnieks atzina, ņemot vērā, ka tā bija pirmā spēle, viņš esot nospēlējis samērā labi, tomēr pagaidām īstas skaidrības neesot, vai Jānis piedalīsies izlases nākamajās spēlēs.