Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Jānis Porziņģis šajā izlasē vairs neatgriezīsies

12.08.2007 17:56

0

Pēdējo pārbaudes spēli savu skatītāju priekšā, gatavojoties Eiropas čempionātam, aizvadījuši Latvijas izlases basketbolisti, kas galvaspilsētā ar 87:80 (21:16, 23:15, 20:21, 23:28) samērā pārliecinoši uzveica Krievijas izlasi.  Jāatzīmē, ka mūsu basketbolistiem šī bija pirmā uzvara pār krieviem. Latvijas izlases basketbolistiem šī bija kārtējā pārbaudes spēle, turpretī Krievijas valstsvienība tikai tagad tā pa īstam sākusi gatavošanās ciklu Eiropas čempionātam. Tā kā mūsu pretiniekiem pēc treniņnometnes šis bija pirmais pārbaudes mačs, ar lielu interesi tas tika gaidīts Krievijā, un to tiešraidē translēja nacionālais sporta kanāls.

Viesiem, kuri uz Rīgu bija ieradušies teju vai savā labākajā sastāvā – no pazīstamākajiem spēlētājiem nebija vienīgi naturalizētais amerikānis Holdens, spēles sākums un arī turpinājums izvērtās visai neveiksmīgs. Jau no cīņas pirmajām minūtēm iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem, kas ātri ieguva pārsvaru arī rezultātā. Latviešiem tovakar patiešām spēle gāja no rokas un katrs basketbolists parādīja cīnītāja raksturu, kas mūsējiem deva priekšrocības cīņā par atlēkušajām bumbām. Ļoti veiksmīgi pēc savainojuma sadziedēšanas izlasē atgriezās Sandis Valters, taču ne tik redzams laukumā pēc atveseļošanās bija Uvis Helmanis. Tāpat savu uzdevumu augstumos, nežēlojot ne sevi, ne pretinieku atkal bija Andris Biedriņš, kurš vienlīdz noderīgs un efektīvs bija kā aizsardzībā, tā arī uzbrukumā. Ja pirmajā ceturtdaļā mūsējiem īsti neizdevās izmantot savas iespējas un pārsvars rezultātā bija samērā neliels, tad līdz lielajam pārtraukumam tas jau bija 13 punkti un varēja būt arī vairāk.

Spēles pavedienu savās rokās turēja arī trešajā ceturtdaļā, kad pirmo reizi laukumā devās liepājnieks Jānis Porziņģis. Tiesa, starta uznāciens viņam nebija veiksmīgs – tika pieļautas divas rupjas kļūdas. Vēlāk gan liepājnieks tās izlaboja ar precīzu tālmetienu un diviem soda metieniem, tomēr, šķiet, Muižnieka acīm tās nepalika nepamanītas un Jānis pēc brīža tika nomainīts. Neskatoties uz to, ka pēdējās ceturtdaļas galotni mājinieki nospēlēja stipri pavirši, atņemt mūsējiem vēsturisko uzvaru krieviem vairs nebija pa spēkam. Rezultatīvākais Latvijas izlasē bija Sandis Valters ar 17 gūtiem punktiem, bet Andra Biedriņa rēķinā 14 punkti un 11 atlēkušās bumbas. Savukārt liepājnieks Jānis Porziņģis nepilnās sešās laukumā pavadītajās minūtēs guva piecus punktus. Jau dienu vēlāk izlases galvenais treneris Kārlis Muižnieks paziņoja tos spēlētājus, kuri kopā ar izlasi dosies uz pārbaudes turnīru Itālijā. Diemžēl šajā sarakstā liepājnieka uzvārds nebija redzams, taču, kā atzina Muižnieks, Porziņģis vēl ar izlasi varēs trenēties pēc atgriešanās no Itālijas. Tiesa, pats basketbolists “Kurzemes Vārdam” pastāstīja, ka šajā izlasē vairs neatgriezīsies, jo ir pārliecināts, ka tāpat valstsvienībā nespēlēs. “Visu šo maču laikā man tā arī īsti nedeva iespēju sevi parādīt. Diezin vai tās kļūdas, ko pieļāvu mačā pret Krieviju, bija noteicošās, kādēļ neesmu ar izlasi kopā Itālijā. Visdrīzāk, Muižnieks to, kurš nebrauks, bija izlēmis jau pirms spēles. Man nešķiet, ka divu līdz piecu laukumā pavadīto minūšu laikā var parādīt, uz ko esi spējīgs,” sacīja Porziņģis.