Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Juniori Liepājā pārspēj Franciju

09.08.2012 18:25

ŠLatvijas U18 vīriešu basketbola valstsvienība ceturtdien, 9. augustā, Eiropas čempionāta spēlē Liepājā uzvarēja Francijas izlasi ar rezultātu 58:54. Otrajā C grupas spēlē Bulgārija pagarinājumā negaidīti pārspēja Turciju ar 95:89. Nākamajās spēlēs Latvija tiksies ar Turciju (10. augustā plkst. 18:30) un Bulgāriju (11. augustā plkst. 18:30).

Sākumsastāvi

Latvija: Endzels, Štelmahers, Žvīgurs, Šmits, Gromovs
Francija: Harley, Dallo, Louison, Jaiteh, Meri

Pirmajās minūtēs spēlē labāk iejutās Gunta Endzela trenētie puiši, pēc francūžu kļūdām un nesportiskās piezīmes panākot 9-2 vadību. Izcēlās aizsargi, pirmos punktus gūstot Elvim Endzelam, Edgaram Štelmaheram un Ivarm Žvīguram. Piektajā minūtē partnera neprecīzo metienu ar bumbas triecienu grozā no augšas pielaboja centra spēlētājs Iļja Gromovs. Otrās iespējas punktus pēc izcīnītām bumbām uzbrukumā izdevās gūt arī turpinājumā, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar četru punktu pārsvaru 14:10.

Spēlē iejūtoties Francijas līderam Muhamedam Žatē, pretinieki piesaistīja vairāk spēlētāju groza apakšā, iegūstot iespējas uzbrukt no perimetra. Trīs reizes Francijas spēlētāji realizēja tālmetienus un, pateicoties tiem, pāris reizes pārņēma vadību. Pie pretinieku groza gūt punktus kļuva arvien grūtāk – Žatē vāca bumbas, bloķēja un piesaistīja uzmanību. Geka tālmetiens un kārtējie Endzela punkti ļāva puslaiku noslēgt ar 5:0 izrāvienu. Pēc divdesmit minūtēm 26:25 Latvijas labā.

Kauja aizsardzībā turpinājās otrajā puslaikā. Brīžos, kad Latvijas spēlētāji sedza pieejas soda laukumam un izmantoja zonas aizsardzību, francūži daudz meta no perimetra. Trīs reizes viņiem tas sanāca un trešās ceturtdaļas vidū viņu pārsvars sasniedza četrus punktus 33:37. Perimetrā nesnauda arī mājinieki. Toma Leimaņa un Dāvja Geka metieni sasniedza mērķi, otrais tiem pievienoja tālu divpunktu metienu un vadība tika atgūta. Noslēdzot desmitminūti ar 10:2 izrāvienu, Latvijas juniori pirms pēdējās ceturtdaļas bija priekšā ar plus četri 43:39.

Nākamajās sešās minūtēs Latvijai punktus guva tikai Dāvis Geks, paveicot to lieliskā stilā. Soda metiens un divi tālmetieni pēc kārtas ļāva sarkanbaltsarkanajiem atjaunot četru punktu pārsvaru, turklāt pirmais trāpījums sekoja uzreiz pēc sāncenša trīspunktnieka (50:46). Francija sāka lauzties tuvāk grozam, izlīdzinot rezultātu, taču ne ilgi. Gromovs atkal izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā un pārvērta to divos punktos, rezultatīvs uzbrukuma noslēgums izdevās Endzelam. 98 sekundes pirms svilpes plus četri 54:50. Uz nākamajiem Francijas punktiem atbildēja Ivars Žvīgurs, taču cīņa vēl nebija galā. Žatē soda metieni un Latvijas kļūda aizsardzībā deva iespēju Francijai, tomēr pretuzbrukumu apturēja Žvīgurs. Endzels iemeta soda metienus, Francija netrāpīja un Latvija izcīnīja pirmo uzvaru Liepājā.