Juniori zaudē turnīra favorītiem

14.08.2012 18:41

Šovakar Eiropas U18 čempionātā Latvijas izlase ar 62:82 zaudēja Horvātijas vienaudžiem, kas čempionātā izcīnījuši vienīgi uzvaras.

Sākumsastāvi

Latvija: Endzels, Geks, Krastiņš, Mateikovičs, Gromovs
Horvātija: Mavra, Lebo, Brzoja, Gabrič, Šarič

Salīdzinot ar spēli pret Krieviju, Guntis Endzels trešā numura pozīcijā savainotā Ivara Žvīgura vietā laukumā sūtīja liepājnieku Ivaru Krastiņu, bet Dāvis Geks un Česlavs Mateikovičs starta piecniekā devās otro spēli pēc kārtas. Treneris atpūtu deva arī saspēles vadītājam Edgaram Štelmaheram.

Fiziskie horvāti pirmajā ceturtdaļā piespieda mājiniekus bieži kļūdīties, regulāri iegūstot iespējas ātrajiem uzbrukumiem. Pāris reižu viesi guva punktus pēc izcīnītām bumbām uzbrukumā, bet Horvātijas līderi Šariču apturēt izdevās tikai ar noteikumu pārkāpumiem. Rezultātā pirmās ceturtdaļas otrajā pusē pretinieki veica 6:17 izrāvienu, desmitminūti noslēdzot ar sev labvēlīgu rezultātu 12:21.

Otrajā ceturtdaļā horvāti turpināja labāk spēlēt zem groziem, atkal savācot bumbas pēc neprecīziem metieniem un gūstot otrās iespējas punktus. Pēc Latvijas kļūdas un diviem viegliem punktiem horvātu pārsvars sasniedza četrpadsmit punktus 12:26, bet līdz pārtraukumam tas pieauga līdz septiņpadsmit punktiem 23:40. Pat situācijā, kad spēle negāja Dario Šaričam – pirmajā puslaikā iemesti trīs no vienpadsmit metieniem – horvātu pārākums bija ievērojams. Latvijai gandrīz pusi punktu puslaikā savāca Elvis Endzels, bet uz maiņu iznākušie spēlētāji ātri tika pie piezīmēm.

Jūtoties pārāki groza apakšā, horvāti nekautrējās uzbrukt no distances un darīja to ar labāku precizitāti nekā Latvijas basketbolisti. Viņiem atbildēja Geks un Ginters, taču perimetra iekšienē katrs punkts nāca ar grūtībām. Trešās ceturtdaļas vidū Horvātijas juniori bija guvuši divreiz vairāk punktu nekā mājinieki 28:56. Pirmo tuvošanās mēģinājumu horvāti ātri atvairīja, bet trešās ceturtdaļas beigas Latvijas spēlētājiem izdevās gūt astoņus punktus. Brizgalovs tālmetienu papildināja ar diviem punktiem ātrajā uzbrukumā, bet Mateikovičs apliecināja kapteiņa kvalitātes, groza apakšā parādot cīņu gandrīz zaudētā situācijā un diviem punktiem pievienojot soda metienu 43:63. Diemžēl horvātu saspēles vadītājs Mavra tūlīt realizēja trīspunktu metienu, pirms noslēdzošās ceturtdaļas saglabājot plus divdesmit trīs.

Pēdējā ceturtdaļā komandas pārsvarā spēlēja ar rezervistiem. Horvātija visu laiku turējās 20 un vairāk punktu attālumā, izcīnot piekto uzvaru piecās spēlēs.