“Jūrmala” atspēlē -17 un uzvar Liepājā

24.11.2018 19:14

“Olybet” Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgā lielisku iespēju uzvarēt neizmantoja BK “Liepāja”, kas savās mājās mača pēdējās minūtēs izlaida pārsvaru pret “Betsafe Jūrmala”, piekāpjoties ar 81:87. Liepājnieku leģionāri Džastins Džonsons un Teilors Besiks divatā guva 60 no komandas punktiem.

Spēles sākums Liepājā viesu komandai bija pagalam nesekmīgs. Mača pirmajās septiņās minūtēs “Betsafe Jūrmala” spēja gūt tikai trīs punktus. Tikmēr “Liepāja” ar savu leģionāru spēkiem sasniedza deviņu punktu pārsvaru, bet latviešu basketbolisti Arnis Ate un Roberts Krastiņš sasniedza savai komandai labvēlīgo 20:3. Pašās pirmās ceturtdaļas beigās jūrmalnieki veica astoņu punktu izrāvienu, bet punktu pirmajām desmit minūtēm pielika Džastins Džonsons. Līdz ar to pēc pirmā ceturkšņa Artūra Štālberga trenētā komanda bija vadībā ar 22:11.

Īsi pēc otrās ceturtdaļas sākuma Teilors Besiks sasniedza 14 punktu pārsvaru “Liepājai”. Jūrmalnieki otrās ceturtdaļas vidū guva septiņus punktus pēc kārtas, ievērojami samazinot mājinieku komandas pārsvaru. Otrās ceturtdaļas turpinājumā savu uzbrukuma arsenālu nodemonstrēja viens no visas Latvijas – Igaunijas līgas labākajiem punktu guvējiem Džonsons, kura individuālais sniegums ļāva Kurzemes komandai saglabāt pārsvaru mājiniekiem. Noslēdzoties mača pirmajam puslaikam “Liepāja” bija vadībā ar 45:39.

Trešajā periodā Besika rezultatīvā spēle zem groziem ļāva Kurzemes vienībai atjaunot desmit punktu vadību, bet “Betsafe Jūrmala” neapstājās un devās pakaļ saviem pretiniekiem. Ceturtdaļas noslēdzošajā minūtē ar trīs punktu gājienu Kristaps Pļavnieks izlīdzināja mača rezultātu. Taču vietējie līdzjutēji varēja uzgavilēt līdz ar trešās ceturtdaļas beigu signālu, kad mājinieku saspēles vadītājs Džonsons no laukuma centra raidīja grozā metienu ar atsitienu pret vairogu. Tas “Liepājai” pirms pēdējām desmit minūtēm deva trīs punktu pārsvaru – 64:61.

Noslēdzošās spēles daļas ievadā jūrmalnieki neko nespēja padarīt Džonsonam, kurš uzbrukumā turpināja krāt individuālo statistiku, pārsniedzot 30 punktu robežu. Mārtiņa Gulbja komanda tikmēr spēlēja sabalansētāku basketbolu, no tālās distances izceļoties Edgaram Jeromanovam, bet groza apakšā neprecīzos metienus pielabojot Iļjam Gromovam. Piecas minūtes līdz mača izskaņai mājinieki bija vadībā ar 75:70.

Lai gan 38 spēles minūtes “Betsafe Jūrmala” basketbolisti bija atradušies iedzinējos, tomēr pēdējo divu minūšu laikā pirmo reizi jūrmalnieki izvirzījās vadībā, Edgaram Jeromanovam gūstot trīs punktus un sasniedzot 80:79. Ar precīziem metieniem no groza apakšas apmainījās Besiks un Gromovs. Pirms mača izskaņas liepājniekiem nācās spēlēt sunīšus, lai izpildītu apzināto noteikumu pārkāpumu pret pretinieku spēlētājiem. “Betsafe Jūrmala” ar lielisku bumbas kustību nodedzināja sekundes un, pienākot soda metienu brīdim, bija precīza no brīvmetiena līnijas. “Liepāja” savu izdevību uzbrukt izniekoja, nespējot ievadīt bumbu spēlē no auta piecu sekunžu laikā. Pēdējās sekundēs vēl sekoja divas nesportiskās piezīmes un “Betsafe Jūrmala” nokārtoja panākumu ar 87:81.

Liepājnieku rindās vairāk nekā divas trešdaļas no komandas punktiem guva leģionāri. Džastins Džonsons sakrāja 33 punktus, bet Teilora Besika rēķinā 27 punkti un 15 izcīnītas bumbas zem groziem. Jūrmalnieki tikmēr nodemonstrēja daudz sabalansētāju sniegumu, pieciem no komandas astoņiem spēlei pieteiktajiem basketbolistiem gūstot virs desmit punktiem. Rezultatīvākais uzvarētāju rindās ar 18 punktiem bija Kārlis Lasmanis, kamēr par punktu mazāk guva Kristaps Mediss.