Ceturtdiena, 28. marts Ginta, Gunda, Gunta

Kadeti iekļūst nākamajā kārtā

22.07.2007 19:10

0

Grieķijā, Krētas salā, notiekošajā A divīzijas Eiropas čempionātā basketbolā divas spēles ar liepājnieku Robertu Freimani sastāvā aizvadījusi Latvijas U-16 izlase, kas vispirms pieveica Krievijas basketbolistus, bet dienu vēlāk zaudēja horvātiem. Tomēr par spīti tam mūsu kadeti jau pirms pēdējās apakšgrupas spēles nodrošināja vietu nākamajā kārtā. Pirmā mača sākumā Jura Petrova vadītā Latvijas izlase, spēkojoties ar Krievijas vienaudžiem, nonāca zaudētāju lomā, un pēc pirmās ceturtdaļas mūsējiem bija deviņu punktu deficīts. Tomēr jau nākamajās desmit minūtēs latvieši prata atspēlēties, un, ejot atpūtā, rezultāts bija neizšķirts – 38:38.

Turpinājumā cīņa ritēja līdzīgi, un tikai mača galotnē Latvijas izlasei izdevās iegūt sešu punktu pārsvaru, kuru mūsējie nosargāja – 76:70. Šajā mačā rezultatīvākais bija Jānis Antrops ar 18 punktiem, bet liepājnieks Roberts Freimanis laukumā pavadītajās 18 minūtēs guva sešus punktus un izcīnīja trīs atlēkušās bumbas.

Daudz pārliecinošāk mūsu puiši iesāka spēli ar horvātiem – jau ar pirmajām minūtēm mūsējie pārņēma iniciatīvu un vadības grožus. Pēdējās ceturtdaļas sākumā Latvijas izlase jau bija ieguvusi 12 punktu pārsvaru – 72:60. Taču pēc tam latvieši ilgu laiku nespēja gūt punktus, turpretī horvātiem turpinājumā spēle gāja no rokas, un viņi ne tikai atspēlējās, bet arī izrāva uzvaru – 80:77. Lielisku spēli mūsu komandas rindās aizvadīja Harijs Rubenis, kurš izcēlās ar 28 gūtajiem punktiem, bet Roberts Freimanis šoreiz guva tikai trīs punktus un izcīnīja piecas atlēkušās bumbas.

Svētdien vakarā Latvijas basketbolisti aizvadīja savu pēdējo “D” apakšgrupas maču ar laukuma saimniekiem grieķiem. Tiesa, jau pirms šīs spēles bija skaidrs, ka mūsējie spēlēs arī turnīra nākamajā kārtā.

Tikmēr Latvijas U-16 meiteņu izlases galvenā trenere Daiga Jansone paziņojusi mūsu valstsvienības sastāvu Eiropas čempionātam, kas jūlija beigās sāksies Valmierā. Kā jau Jansone bija izteikusies, pirms tika nosauktas tās 12 meitenes, kas pārstāvēs Latvijas izlasi, sastāvā ir arī viena liepājniece – Sabīne Niedola. Pirmo spēli Valmierā latvietes aizvadīs 27.jūlijā, kad tiksies ar Spānijas vienaudzēm.