Kauss aizceļo uz Cēsīm

18.09.2006 08:46

0

Vakar Liepājā sporta zālē “Celtnieks” beidzās “Liepājas metalurga” kausa izcīņa basketbolā sievietēm, kurā par uzvarētājām kļuva SK “Cēsis” basketbolistes, aiz sevis atstājot mājinieču un Norčepingas “Dolphin” komandas. Šajā turnīrā “Liepājas metalurga” spēlētāju uzdevums bija ne tikai cīnīties par uzvaru katrā spēlē, bet arī, kā apgalvoja mūsu komandas galvenā trenere Līvija Alpe-Lūka, iespēlēt visas 15 vienībā esošās basketbolistes, jo uz katru maču drīkst pieteikt 12 sportistes.

Pēc treneres teiktā, tas esot izdevies, jo, dažādi variējot ar sastāvu, laukumā izgājušas visas spēlētājas. Jāatzīmē, ka šajā turnīrā “Liepājas metalurga” rindās bija arī abas jaunpienācējas – Līga Alelujeva un Gita Gauče, taču jāatzīst, ka viņas šajos trijos mačos galveno lomu mūsu komandā nespēlēja.

Pirmajā mačā mūsējām pretī stājās sākotnēji par pastarītēm uzskatītās zviedru vienības “Dolphin” basketbolistes, bet, kā izrādījās turnīra gaitā, Skandināvijas meitenes krietni lika pasvīst ne tikai mūsu basketbolistēm, bet arī pārējām komandām, un nebūt nevar teikt, ka izcīnītā uzvara ar 61:51 (7:12, 17:10, 21:16, 16:13) nāca viegli, jo mača pirmajā ceturtdaļā, galvenokārt pateicoties labākai metienu precizitātei, vadībā atradās zviedrietes. Tomēr turpinājumā liepājnieces spēja savākties un galarezultātā izcīnīt uzvaru. Spēlē ar cēsiniecēm “Liepājas metalurga” basketbolistes galvenokārt centās veidot savus uzbrukumus uz groza apakšu, kur ļoti veiksmīgi darbojās Sabīne Niedola, sekmīgi pabeidzot uzbrukumus no tuvās distances, bet caurgājienos visbiežāk grozu apdraudēja Viktorija Nazarova un Kristīna Cirša, kas, saņemot piespēles no mūsu komandas pamatsaspēles vadītājas Lauras Zuzānes, vairākus uzbrukumus pabeidza ar pustālajiem metieniem. Mača pirmo puslaiku pret pērnās sezonas Latvijas čempionāta bronzas ieguvējām liepājnieces nospēlēja ar plus trīs. Diemžēl turpinājumā, īpaši trešajā ceturtdaļā mūsu basketbolistes pieļāva vairākas diezgan rupjas kļūdas laukuma vidusdaļā, kas nepalika nesodītas, un SK “Cēsis” tās ātri pārvērta punktos, tādējādi izvirzoties vadībā. Izšķirošajā mača daļā “Liepājas metalurga” komanda ar biežām maiņām centās saasināt spēles gaitu, tomēr atspēlēties mūsu meitenēm neizdevās un nācās samierināties ar neveiksmi – 76:89 (22:22, 23:20, 11:20, 20:27). Savu labāko spēli liepājnieces aizvadīja pret Klaipēdas vienību “Lemminkainen”, kur, lai arī pēc pirmās ceturtdaļas mūsējās zaudēja ar 14 punktiem, spraigā cīņā tika izcīnīta uzvara, kas turnīrā “Liepājas metalurga” basketbolistēm garantēja otro vietu. Pēdējā mačā liepājnieces pēc neveiksmīgā spēles sākuma centās aktīvi segt pa visu laukumu, tādējādi piespiežot pretinieces kļūdīties. Šāda taktika mūsu meiteņu izpildījumā attaisnojās, jo, spēlējot aizsardzībā, tika pārķertas vairākas bumbas un sekmīgi pabeigta virkne ātro pretuzbrukumu. Šajā spēlē jāuzteic Laura Zuzāne un Kristīna Cirša, kuras izšķirošajā brīdī realizēja divus tālmetienus. Mača izskaņā roka arī nenotrīcēja Viktorijai Nazarovai, kas bija precīza no pustālās distances. Galarezultātā mājinieces svinēja uzvaru ar 80:70 (14:28, 23:16, 16:13, 27:13).

Par pārsteigumu šajā turnīrā uzskatāma Klaipēdas komandas ceturtā vieta, jo tā zaudēja Liepājas un Norčepingas komandām, bet pieveica Cēsu basketbolistes. Vēl jāatzīmē, ka par vērtīgāko spēlētāju mūsu vienībā tika atzīta Viktorija Nazarova.

L.Alpe-Lūka atzina, ka šis turnīrs esot bijis ļoti vērtīgs, jo visās spēlēs intriga esot saglabājusies līdz pēdējām minūtēm un par nevienu no komandām nevar teikt, ka tā bijusi galvas tiesu pārāka. “Domāju, ka turnīrā tāpat kā pārējās komandas parādījām modernu un saturīgu basketbolu, kas patīk skatītājiem,” sacīja trenere.

Septembra beigās “Liepājas metalurga” basketbolistes, iespējams, dosies uz Lietuvu, kur aizvadīs pēdējās pārbaudes spēles pirms gaidāmas sezonas, kas sāksies oktobra vidū.