Otrdiena, 21. maijs Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna

Kausus iegūst mājinieki

11.07.2012 07:03

Abas Latvijas U-18 basketbola izlases, turpinot gatavoties Eiropas čempionātam, ir uzvarējušas Baltijas kausa izcīņā, kas norisinājās Rīgā. Savu roku panākumā pielikuši arī divi liepājnieki.

Puišu izlase, kuras kandidātu lokā ir Roberts Krastiņš, pirmajā spēlē jau pēc desmit minūtēm ieguva 17 punktu handikapu un ar 88:55 sagrāva Izraēlas valstsvienību. Krastiņš nedaudz vairāk kā 12 minūšu laikā guva divus punktus. Arī spēlē ar Igauniju latvieši labi iesāka spēli, pirmo ceturtdaļu noslēdzot ar 33:9, bet maču uzvarēja ar 85:58. Šoreiz Krastiņš dubultoja gūto punktu skaitu, atdeva četras rezultatīvas piespēles un bloķēja trīs pretinieku metienus.

Turnīru Latvijas izlase beidza pret allaž spēcīgajiem lietuviešiem, pret kuriem nācās zaudēt ar 66:82, liepājnieks spēlei pieteikts netika. Kopvērtējumā trīs vienībām bija vienāds uzvaru skaits, bet labāka iegūto un zaudēto punktu attiecība savstarpējās spēlēs pirmajā vietā izvirzīja Latvijas komandu.

Meiteņu izlase turnīru noslēdza ar uzvarām visās trijās spēlēs. Sākumā ar 59:41 tika pārspēta Ukrainas komanda, bet liepājniece Agija Kruga tikai 14 minūšu laikā guva 13 punktu. Nākamajā mačā pret igaunietēm viņa spēlēja tikai trīs minūtes, bet pret lietuvietēm laukumā nedevās. Komanda mūsu ziemeļu kaimiņienes uzvarēja ar 59:49, bet Lietuvas dāmas – ar 69:46, savā īpašumā iegūstot Baltijas kausu.

Līdz Eiropas čempionātam meiteņu izlasei vēl paredzētas trīs pārbaudes spēles ar Zviedrijas U-18 valstsvienību. Puiši pirms čempionāta Liepājā vēl divreiz tiksies ar Baltkrievijas vienaudžiem.