Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Koreņikai 28+17 Liepājas uzvarā pār Daugavpili

Sestdien, 4. februārī, “Betsafe” Sieviešu Baltijas basketbola līgā notika viena spēle. “Liepāja/LSSS” atkārtoti uzvarēja Daugavpils Universitāti – 76:62. Viešņas galotnē spēlēja bez galvenā trenera Gunta Endzela, kuram tika piešķirtas divas tehniskās piezīmes.

04.02.2023 16:53

Spēles izšķirošie notikumi risinājās 36. minūtes beigās. Rezultātam esot 64:55, liepājnieces devās uzbrukumā. Viktorija Babiča, cenšoties apturēt Raivitu Koreņiku, saņēma piezīmi un dusmās aizspēra bumbu ar kāju. Tiesnešu lēmums – tehniskā piezīme.

Paula Kļeščova nostājās uz brīvmetienu līnijas, taču epizode ar to nebeidzās. Daugavpils galvenais treneris Guntis Endzels sāka diskutēt ar tiesnešiem. Sekoja divas tehniskās piezīmes, no kurām otrā bija diskvalificējošā. Endzels pameta laukumu un spēles vadīšanu pārņēma Nikolajs Romaņenko.

Četru piezīmju sērija beidzās ar pieciem soda metieniem. Paula Kļeščova realizēja divus no trim metieniem, Raivitai Koreņikai precīzi bija abi brīvmetieni – 68:55. Nepilnas trīs minūtes vēlāk pēc Enijas Ķīvītes tālmetiena liepājnieces panāca arī 19 punktu pārsvaru – 76:57.

Raivita Koreņika aizvadīja iespaidīgu spēli, pietuvojoties personīgajiem rekordiem. Uzbrucēja guva 28 punktus un izcīnīja 17 bumbas zem groziem (labākie rezultāti – attiecīgi 32 un 19). Koreņika otro reizi sezonā realizēja vismaz četrus trīspunktu metienus, tai skaitā divus ceturtajā ceturtdaļā, kā arī nesaņēma nevienu piezīmi uzbrukumā.

Pirmā apļa spēlē Daugavpilī liepājnieces izrāva uzvaru ar 57:56. Daugavpilietes tobrīd nonāca tuvu otrajam panākumam pēc kārtas, taču pagaidām uzvaru krājumu nav izdevies papildināt. Liepājai panākums ļauj saglabāt vietu ”play-off” zonā.

Liepāja/LSSS – Daugavpils Universitāte 76:62 (19:11, 12:22, 23:15, 22:14)

Liepāja: Koreņika 28 (2p 5/9, 3p 4/5, 1p 6/8; 17ab, 3pb, 5ip, +22), Kļeščova 14 (2p 4/8, 3p 1/4, 1p 3/4; 8ab, 5rp, 2bm), Ķīvīte 13 (2p 2/4, 3p 3/7), Šmite 12 (2p 5/9, 3p 0/4, 1p 2/2; 3pb), Kaupmane 4, Muzikante 3, Aploka 2, Urtāne (8ab), Dreimane, Kočetkova, Ekšteina, Virga. Treneris Rūdolfs Rozītis.