Svētdiena, 15. septembris

Vārdadiena: Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra

Kurzemes derbijā "Liepāja" piedzīvo sakāvi  (5)

Atslēgvārdi basketbols | bk liepāja

"OlyBet" Latvijas – Igaunijas apvienotajā basketbola līgas spēlē "Liepāja" ar rezultātu 67:97 piedzīvoja sakāvi pret  BK "Ventspils", kas, spēlēja savu skatītāju priekšā. Ventspilnieku rindās ar 23 gūtiem punktiem rezultatīvākais bija Ronalds Zaķis.

Spēli ar pieciem gūtiem punktiem pēc kārtas iesāka Mareks Jurevičus, tādējādi izvirzot liepājniekus vadībā (5:0). "Liepājas" basketbolisti turpināja veiksmīgi darboties abos laukuma galos, kā rezultātā pēc spēlētām četrām minūtēm izdevās iekrāt jau astoņu punktu pārsvaru (14:6). Viesi turpināja uguņot uzbrukumā, pēc Jurēviča precīzā pustālā metiena rezultāta starpību palielinot jau līdz 12 punktiem (22:10). Ceturtdaļas turpinājumā rezultāts turpināja pieaugt līdzīgā tempā, pēc pirmajām desmit minūtēm "Ventspils" komandai 11 punktu deficīts – 18:29.

Otro ceturksni aktīvāk iesāka ventspilnieki, pēc vairākām veiksmīgām Ronalda Zaķa darbībām rezultāta starpība tika samazināta līdz minimumam (28:29). Mājinieki turpināja spēlēt arvien labāk, pēc Džonatana Ārledža diviem punktiem ātrajā uzbrukumā pirmo reizi izdevās izvirzīties vadībā (32:31). Ventspilnieki turpināja kāpināt spēles tempu un tas viņiem nāca par labu – arvien biežāk izdevās precīzi nospēlēt uzbrukumā, pakāpeniski palielinot pārsvaru. Ceturtdaļas pēdējā sekundē ar precīzu tālmetienu izcēlās Ārledžs, kas ļāva pārtraukumā doties jau ar 11 punktu pārsvaru – 49:38.

Spēles otrā puslaika ievadā abas komandas apmainījās ar vairākiem precīziem metieniem. Rezultativitāti uzbrukumā spēja saglabāt "Ventspils" spēlētāji, pēc Māra Gulbja trīs punktu gājiena panākot jau 20 punktu vadību (64:44). "Liepāja" negrasījās padoties, Eduardam Hāzneram izdevās būt precīzam no tālmetiena atzīmes, tādējādi samazinot deficītu līdz 15 punktiem (52:67). Tuvāk pietuvoties neļāva ventspilnieku dominance zem groza, Zaķa divi gūtie punkti un realizētais soda metiens noslēdza trešo ceturtdaļu – 76:58.

Spēles noslēdzošajā ceturksnī "Ventspils" nedomāja apstāties, turpinot uzbrukt ātri un pietiekami precīzi. Četras minūtes līdz spēles beigām pārsvars bija pieaudzis jau līdz 25 punktiem (87:62). Noslēdzošajās minūtēs mājiniekiem izdevās vēl nedaudz palielināt pārsvaru, tādējādi izcīnot ļoti pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 97:67.

"Ventspils" – "Liepāja" 97–67 (18:29, 31:9, 27:20, 21:9)

Ventspils: Zaķis 23, Ārledžs 20, Dramē 12, Gulbis 12, Lomažs 10, Bērziņš 9, Jakovičs 6, Džonsons 3, Grīnbergs 2.
Liepāja: Kavašs 12, Rovs 11, Jurevičus 11, Jansons 9, Hāzners 9, Zotovs 7, Besiks 4, Ate 2, Hudins 2, Vuciņš, Vārna, Ķuzis.