Kurzemes derbijā Liepājas basketbolisti piedzīvo zaudējumu

02.10.2019 22:13

Trešdien, 2.oktobrī, ”Pafbet” Latvijas un Igaunijas līgas mājas spēlē BK ”Liepāja” zaudēja Ventspils basketbolistiem ar 46:97.

Starta piecinieki:

Liepāja: Pļavnieks, Hāzners, Sirutavičs, Miška, Šeļakovs
Ventspils: Vītols, Vašpuns, Bērziņš, Jaunzems, Zaķis

Ronalds Zaķis pirmajās divās minūtēs trāpīja no visām pozīcijām, ātri sametot astoņus punktus – 10:0. Kristaps Pļavnieks atbildēja ar 2+1 gājienu.

Liepājnieki atbildē saņēma 21:0 izrāvienu, tādējādi īsu brīdi pirms ceturtdaļas beigām viņu pārsvars sasniedza 28 punktus – 31:3. Anrijs Miška guva pirmos divus punktus, taču tie neglāba no Ventspils atmaksas – 33:5.

Zaķis 17. minūtē palīdzēja savai komandai sasniegt pussimts gūto punktu robežu – 50:11.

Pirmā puslaika beigās Ventspils centra rēķinā bija jau 20 punkti – par pieciem vairāk nekā mājiniekiem kopā. Kristapa Ķilpa tālmetiens pēdējā sekundē panāca ventspilniekiem jau 49 punktu pārsvaru – 64:15.

Ventspilnieki bija gan ātrāki, gan precīzāki, turklāt viņiem bija nospiedošs pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (34-13, uzbrukumā 10-2). Ievērības cienīga bija rezultatīvo piespēļu un kļūdu attiecība (17-1), kamēr liepājnieku rādītāji bija pretēji (2-7).

Trešajā ceturtdaļā liepājnieki beidzot spēja cīnīties neizšķirti (14:14), taču plaisas dziļums nesaruka – 78:29. Pēdējās 10 minūtēs nekas būtiski nemainījās.

Liepāja – Ventspils 46:97 (5:33, 10:31, 14:14, 17:19)

Liepāja: Pļavnieks 15 (2p 6/14, 3p 0/4, 1p 3/3; 4ip), Hāzners 7 (5ab), Šeļakovs 6, Sīpoliņš 5, Jansons 4, Ate 3, Ķuze 3, Miška 2, Vārna 1, Sirutavičs, Matisons.
Ventspils: Zaķis 24 (2p 8/12, 3p 1/4, 1p 5/5; 11ab, eff 30), Jaunzems 18 (2p 7/11, 1p 4/7; 9ab), Bērziņš 12 (8ab), Luters 11 (11ab), Ķilps 8, Gulbis 8, Kaufmanis 7 (4rp), Vītols 5, Grīnbergs 3, Vašpuns 1, Vīksne.
Tiesneši: Mārtiņš Kozlovskis, Ritvars Helmšteins, Jānis Vārna.