Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Latgales metropolē – sagrāve

24.10.2018 07:01

Latvijas–Igaunijas–Lietuvas sieviešu basketbola līgā “Liepāja/LSSS” ar 46:102 (9:28, 17:25, 6:19, 14:30) kapitulēja “Daugavpils Universitātei”.

“Liepājas/LSSS” sākumsastāvs: Veršele, Grigorjeva, Trankale, Meļķe, Baumane.

Pirmās ceturtdaļas vidus vēl neliecināja, ka liepājnieces no Daugavpils atgriezīsies ar smagu sakāvi. Piektajā minūtē mājinieces bija vadībā ar 12:6, bet tad latgalietes veica 16:3 izrāvienu un samērā ātri ielika drošus pamatus uzvaras gūšanai. Cīņas otrajā ceturtdaļā mūsējās uz brīdi sasparojās un pievilka līdz mīnus 17 (22:39), bet pirmā puslaika pēdējās divarpus minūtes viešņas palika bez punktiem un daugavpilietes turpināja palielināt pārsvaru. Otrā puslaika sākumā abu vienību izpildījumā iestājās vairāk nekā trīs minūšu klusuma periods. Rezultātu izkustināja mājinieces un sasniedza 29 punktu pārsvaru. Liepājnieces joprojām nevarēja atrast pareizās atslēgas laukuma saimnieču groza atvēršanai, un trešajā ceturtdaļā mūsējās no spēles guva vien divus grozus.

Noslēdzošo ceturtdaļu viešņas iesāka ar piecām kļūdām un virkni neprecīzu metienu. Turklāt studentes īsā laika sprīdī ielādēja liepājnieču grozā trīs trejačus un rezultāta tablo sāka rādīt nepieklājīgus skaitļus. Kļūdu virkne mūsējo izpildījumā neapstājās, un liepājnieces pamanījās 25 sekunžu laikā izpildīt trīs neprecīzas piespēles. Daugavpilietes mača pēdējā minūtē guva simto punktu, bet liepājnieces nopelnīja šīs sezonas pirmo zaudējumu. Liepājas basketbolistes šajā mačā iemeta tikai 1 no 12 tālmetieniem un izpildīja 8 rezultatīvas piespēles. Mūsējām bija 39 kļūdas, bet pretinieces spēja pārtvert 26 liepājnieču piespēles. Rezultatīvākā kurzemnieču komandā ar 12 punktiem bija Līna Loceniece. 11 komandu konkurencē mūsējās ar trijās spēlēs iegūtiem pieciem punktiem atrodas 8. vietā. Nākamo spēli “Liepāja/LSSS” aizvadīs 27. oktobrī savā laukumā pret Tallinas “Ulikool”.