Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Latvietēm sestā vieta Eiropas čempionātā

20.07.2008 18:15

Svētdienas vakarā Itālijā beidzās Eiropas U-20 čempionāts basketbolā, kurā Latvijas izlase izcīnīja sesto vietu. Vispirms mūsu meitenes pārspēja Lietuvas vienaudzes – 83:73, bet vēlāk ar 59:80 zaudēja Ukrainai. Abās spēlēs teicami izlasē atkal spēlēja liepājniece Sabīne Niedola. Lai turpinātu cīņu par piekto vietu, mūsu basketbolistēm vispirms bija jātiek galā ar lietuvietēm, kas nebūt nebija viegls uzdevums.

Spēles pirmajā pusē vadībā atradās Lietuvas basketbolistes, taču rezultāta starpība nebija liela. Otrajā ceturtdaļā pretiniecēm vienubrīd izdevās panākt desmit punktu pārsvaru, taču drīz vien, lielā mērā pateicoties arī liepājnieces Sabīnes Niedolas pūlēm, spēles gaita atkal līdzsvarojās, tiesa, pēc neveiksmīgi nospēlētām pēdējām divām pirmā puslaika minūtēm atpūtā latvietēm tomēr nācās doties zaudētāju lomā – 31:39. Arī spēles turpinājumā mūsējām bija problēmas cīņā zem groziem un lietuvietes vēl vairāk nostiprināja vadību, tomēr Aivara Vīnberga vadītā komanda balto karogu neizkāra. Drīz vien pēc diviem veiksmīgiem izrāvieniem (10:0 un 8:0) Latvijas izlase jau bija vadībā, bet pirms izšķirošās ceturtdaļas rezultāts uz tablo bija neizšķirts – 53:53. Arī galotnē mūsu meiteņu sniegums gan nebija stabils, taču ar vairākām pēc kārtas veiksmīgi nospēlētām epizodēm pamatlaiks arī noslēdzās neizšķirti, kaut arī latvietēm bija labas iespējas uzvarēt. Pagarinājumā mūsējās izvirzījās priekšgalā un vadības grožus tā arī neatdeva. Rezultatīvākā Latvijas izlasē kārtējo reizi bija Sabīne Niedola, kura komandas panākumu kaldināja ar 21 gūtu punktu un 22 atlēkušajām bumbām.

Mačā par piekto vietu mūsu meitenēm bija jātiekas ar ukrainietēm, kuras dienu iepriekš bija pieveikušas turcietes. Pirmās ceturtdaļas sākums Latvijas izlasei izdevās ļoti veiksmīgs – trīs minūšu laikā mūsējās guva astoņus punktus, kamēr ukrainietes vēl rezultātu nebija atklājušas. Tūlīt pēc tam gan cīņas gaita mainījās un pretinieces straujiem soļiem pietuvojās rezultātā, un pirmā ceturtdaļa, tāpat kā puslaiks, beidzās tikai ar minimālu Latvijas izlases pārākumu. Diemžēl pēc pārtraukuma spēle ievirzījās mūsējām pavisam nelabvēlīgā gultnē – ne tikai pašas nespēja gūt punktus, bet arī neprata apturēt Ukrainas izlases līderes, galvenokārt jau Sambrusku, kura trijās ceturtdaļās jau bija pamanījusies gūt 25 punktus. Pretinieču pārsvars turpināja augt, un pirms izšķirošās ceturtdaļas bija skaidrs, ka atspēlēties no 20 punktu deficīta neizdosies. Pēdējās desmit minūtēs nekas būtiski arī nemainījās un, šķiet, mūsējās jau bija samierinājušās ar sesto vietu, kas jebkurā gadījumā ir ļoti labs sasniegums, ņemot vērā to, ka lielākā daļa izlases spēlētāju ir gados krietni jaunākas par atļauto vecumu.

Arī Eiropas čempionāta pēdējā mačā rezultatīvākā Latvijas valstsvienības rindās bija Sabīne Niedola, kura guva 14 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas.