Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Latvietes zaudē Turcijai, rīt par 11. vietu jāspēlē pret Lietuvu

15.07.2011 22:39

Latvijas U-20 sieviešu basketbola izlase šovakar ar 51:64 piekāpās Turcijai un rīt Serbijā notiekošo Eiropas čempionātu noslēgs ar spēli par 11. vietu. Mūsu pretinieces būs Lietuvas basketbolistes.

Sabīne Niedola laukumā pavadīja 26 minūtes un gūstot 12 punktus bija rezultatīvākā spēlētāja komandā. S. Niedola realizēja 5 no 7 divpunktu metieniem un abus soda metienus, izcīnīja 7 atlēkušās bumbas, divas reizes rezultatīvi piespēlēja un divas reizes pārkāpa noteikumus.

Latvijas komanda iedzinējos bija visu spēli. Otrajā ceturtdaļā turcietes spēja atrauties 16 punktu attālumā (33:17), taču pretinieču neveiksmes uzbrukumos mūsējām ļāva cerīgi pabeigt puslaiku – 30:38.

Otrais puslaiks sākās tāpat, kā beidzās pirmais – Turcijas spēlētājas nespēja trāpīt, pie tam 3. ceturtdaļā viņām vajadzēja piecarpus minūtes, lai gūtu pirmo grozu pēc pārtraukuma. Latvija pa to laiku bija sākusi ar 7-0 izrāvienu, kas ļāva pietuvoties līdz minimumam – 37:38.

Vadības grožus turcietes no rokām gan neizlaida. Lai arī pēdējās ceturtdaļas sākums mūsējām bija cerīgs, beigās Turcijas pārsvars tomēr bija mērāms ar divciparu skaitli – 64:51. Mūsējām rezultatīvākā ar 12 punktiem bija Sabīne Niedola, savukārt Turcijas izlases sastāvā 23 punkti Ezgei Javasai, bet deviņi punkti un 18(!) atlēkušās bumbas Esras Uralas kontā.

Latvijas komanda čempionātu noslēgs rīt, plkst. 21:00 mačā par 11. vietu sacenšoties ar Lietuvu, kas šodien piekāpās Nīderlandei – 56:68.