Latvija drāmā piekāpjas Eiropas čempionēm

18.06.2009 22:15

Šovakar šovakar “Arēnā Rīga” 8723 līdzjutēju klātbūtnē Latvijas sieviešu basketbola izlase spraigā un emocijām bagātā spēlē pagarinājumā ar 64:69 piekāpās Eiropas čempionei Krievijai un turpinās cīņu par 5. līdz 8. vietu un ceļazīmi uz pasaules čempionātu.

Latvietes spēli uzsāka apņēmīgi, taču jau otrajā minūtē nokļuva iedzinēju lomā ar 0:4, līdz mūsējām pirmos punktus ar caurgājienu guva Gunta Baško. Kopumā spēles sākumā laukumā saimniekoja krievietes, ceturtdaļas vidū iegūstot jau astoņu punktu pārsvaru – 2:10. Ainara Zvirgzdiņa padotās ar milzīgo līdzjutēju atbalstu tribīnēs centās mainīt spēles gaitu, taču uzbrukumi bieži vien bija pārāk haotiski un sasteigti. Izņemot pāris epizodes, aizsardzība vairāk vai mazāk bija kārtībā, atlika sakārtot tikai uzbrukumu. Pateicoties Anetes Jēkabsones Žogotas lieliskajai spēlei uzbrukumā un komandas dzelžainajai aizsardzībai ceturtdaļas izskaņā izdevās izrāviens 10:0, kas ļāva ne tikai panākt neizšķirtu, bet arī izvirzīties vadībā – 15:14.

Otrais ceturksnis iesākās ļoti nerezultatīvi, latvietes triju minūšu laikā nebija guvušas ne punkta un pēc kļūdas pie rezultāta 15:18 Ainara Zvirgzdiņš pieprasīja minūtes pārtraukumu, lai dotu padomus ar kādiem paņēmieniem sakārtotu spēli uzbrukumā. Drīz vien pēc tam latvietes arī atklāja “rēķinu” ceturtdaļā – 17:20. Jaunas vēsmas ienesa Ditas Krūmbergas parādīšanās laukumā – pēc viņas tālmetiena latvietes atkal izvirzījās vadībā ar 22:20, bet brīdi vēlāk Dita lieliski nospēlēja aizsardzībā un minūtes pārtraukumu spiests pieprasīt bija jau Krievijas izlases treneris Valērijs Tihoņenko. Tas gan būtiskus uzlabojumus Krievijas spēlē nedeva un tikai pēc sešu minūšu pārtraukuma (!) krievietēm izdevās atkal gūt punktus – 26:22. Puslaika izskaņā pēc pāris neuzmanīgi nospēlētām epizodēm aizsardzībā krievietes guva vairākus vieglus grozus, taču puslaiku ar četru punktu pārsvaru noslēdza Latvija – 30:26.

Arī pēc pārtraukuma spēli sekmīgāk iesāka latvietes, vairākkārt teicami nospēlējot aizsardzībā un izmantojot savas iespējas – 32:26. Taču atpūšoties komandas uzbrukuma līderēm Anetei Jēkabsonei Žogotai un Ditai Krūmbergai, spēlē uzbrukumā pajuka, lai gan apņēmības mūsējām netrūka. Krievija to izmantoja, gūstot 11 punktus pēc kārtas un nostādot Latviju iedzinēju lomā – 32:37. Līdz ceturtdaļas septītajai minūtei latvietes bija guvušas tikai divus punktus, taču tad sekoja divas lieliskas epizodes Jēkabsones Žogotas un Krūmbergas izpildījumā un rezultāts atkal bija līdzsvarā – 37:37. Pēc trešās ceturtdaļas – 37:39.

Pašā ceturtās ceturtdaļas sākumā Jēkabsone Žogota kā pēc mācību grāmatas apspēlēja pretspēlētāju , vēlreiz panākot neizšķirtu – 39:39, bet pēc Jansones tālmetiena latvietes jau bija vadībā – 42:41. Ar dzelžainu aizsardzību izdevās krievietes noturēt bez punktu guvuma vairākas minūtes, taču piecas minūtes līdz pamatlaika beigām tomēr vēlreiz notika vadības maiņa. Nedaudz vēlāk Krievija ieguva piecu punktu pārsvaru un Ainara Zvirgzdiņa padotajām bija jārod iespēja, kā šo deficītu divarpus minūšu laikā likvidēt. Tas izdevās teicami – nepilnu minūti līdz izskaņai Latvija jau atkal bija priekšā – 51:50. Brīdi vēlāk Krievija atguva vadību, bet 25.9 sekundes līdz finālsvilpei pie -1 kļūdījās Gunta Baško. Dramatiski notikumi risinājās pēdējās sekundes – kad uz tablo bija palikušas 3.8 sekundes, Korstina realizēja vienu soda metienu palielinot Krievijas pārsvaru – 51:53. Pēc minūtes pārtraukuma, ko pieprasīja Zvirgzdiņš izšķirošo metienu uzņēmās Gunta Baško, ar elegantu caurgājienu iemetot divus punktus un panākot pagarinājumu – 53:53.

Pagarinājumā vispirms Latviju vadībā izvirzīja Jēkabsone Žogota, bet drīz vien inicitīvu pārņēma krievietes, nepilnas divas minūtes līdz pagarinājuma beigām panākot piecu punktu pārsvaru. Sekoja Baško tālmetiens, kas atkal atgrieza cerības (60:62), bet 12.9 sekundes līdz beigām tā pati Baško samazināja līdz minimumam – 64:65. Diemžēl izšķirošajos brīžos nedaudz pietrūka, lai Eiropas čempiones tiktu sakautas jau ceturtdaļfinālā – 64:69.