Latvija vareni cīnās Bilbao, tomēr zaudē Spānijai

23.07.2011 11:26

Latvijas U20 vīriešu basketbola valstsvienība piektdien, 22. jūlijā, Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā Bilbao ar rezultātu 70:77 piekāpās Spānijai un turpinās cīņu par piekto vietu. Sestdien plkst. 16:45 jāspēlē ar Turciju, kas ceturtdaļfinālā netika galā ar Krieviju. Cīņā par finālu dosies Francijas – Itālijas un Spānijas – Krievijas pāri.

Sākumsastāvi
Latvija: Bricis, Lejasmeiers, Antrops, Mejeris, Meiers
Spānija: Franch, Pozas, Sastre, Mirotic, Llovet

Spāņi spēli virzīja caur saviem līderiem – spēka uzbrucēju un rezultatīvāko čempionāta spēlētāju Nikolu Mirotiču, kā arī labāko turnīra piespēļu dalītāju Hosepu Franču. Latvija turējās līdzi ar centīgu darbu aizsardzībā un rezultatīvu spēli pretinieku groza tuvumā.

Latvijas aizsargi pēc pirmajiem neveiksmīgajiem mēģinājumiem perimetrā turpināja apšaudi un guva panākumus. Briča un Antropa tālmetieni samazināja mājinieku pārsvaru līdz minimumam 14:15. Ceturtdaļas beigās rezultatīvi nospēlēja uz maiņu laukumā iznākušie Butjankovs, Dukulis un Ošiņš, trijatā savācot septiņus punktus, tomēr spāņi iespēja vairāk 21:27.

Otrajā ceturtdaļā Latvijas jaunieši veica izrāvienu 12:4. Ošiņa tālmetiens panāca neizšķirtu, bet nākamajā uzbrukumā spāņi pārkāpa noteikumus pret Valdemāra Baumaņa balvas laureātu Artjomu Butjankovu. Rēzeknes uzbrucējs realizēja abus soda metienus, izvirzot Latviju vadībā 33:31! Mirotičs atjaunoja līdzsvaru, bet puslaika izskaņā sekoja otrs Latvijas izrāviens 8:2. Pēc 20 nospēlētām minūtēm sešu punktu pārsvars 41:35.

Pirmajā puslaikā Latvijai punktus guva: Antrops 9 (3p 3/5, 4ip), Meiers 6, Ošiņš 5, Pinete 5, Butjankovs 5, Lejasmeiers 4 (3rp), Bricis 3, Dukulis 2 (4ab), Mejeris 2 (3ip), Ansons; Bremze, Vītols. Spānija: Frančs 10, Mirotičs 9, Sastre 9.

PB: 2 vs 2

Divdesmit minūšu laikā realizējuši 7 no 16 tālmetieniem, Latvijas jaunieši arī trešajā ceturtdaļā pārliecinoši jutās perimetrā. Pēc Lejasmeiera metiena sarkanbaltsarkanie panāca astoņu punktu pārsvaru 54:46. Sekmes turpinājās un Pinetes trāpījums bija jau ceturtais precīzais raidījums astoņu minūšu laikā (kopā 3p 11/22).

Spēles pēdējās divpadsmit minūtēs Agra Galvanovska vadītie jaunieši iemeta tikai vienu no astoņiem tālmetieniem. Spāņu rindās neapturams bija uzbrucējs Sastre, kuram sekmīgi asistēja saspēles vadītāji Frančs un Posas. Brīžiem mājinieku pārsvars sasniedza deviņus punktus, bet noslēdzošo vārdu ar “alley-op” spēlē teica liepājnieks Mareks Mejeris.