Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Latvijai pārliecinoša uzvara pret Poliju

19.07.2010 20:37

Eiropas U – 20 čempionātā basketbolā sievietēm šodien Latvijas izlase tikās ar Poliju, un izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 63:49 (19:9; 16:11; 13:10; 15:19). Rezultatīvākā Latvijas izlasē bija Sabīne Niedola – 26 punkti un 10 atlēcošās bumbas, bet Kristīne Vītolas kontā 17 punkti.

Situāciju ”E” kvalifikācijas grupas tabulā negaidīti sarežģīja šodienas Krievijas smagais zaudējums Nīderlandei (53 : 74). Francija samērā viegli, izmantojot visu spēlētāju duci, tika galā ar Ukrainu –  80 : 66. Mūsu jauno dāmu basketbola cerību sniegumu vērot klātienē bija ieradusies arī Latvijas groza bumbas leģenda Uļjana Semjonova.

Latvijas izlases sākuma sastāvs: Sabīne Niedola, Anete Klintsone, Laura Puriņa, Karlīne Nīmane, Ieva Krastiņa.

Pirmo reizi šajā čempionātā baltās formās tērptās Latvijas meitenes sāka aktīvi un jau piektajā sekundē izpelnijās tiesības mest sodiņus. Cīņa ritēja līdzīgi, bet zaudējām cīņu pie sava groza un nepiedodami daudz kļūdījāmies piespēlēs. Mazrezultatīvā spēlē ar trejaci un groza guvumu ātrajā uzbrukumā atzīmējās Vītola. Pēc nospēlētām sešām minūtēm rezultātu tablo rādīja – 8 : 3 Latvijas labā un Polijas treneris sauca malā savas padotās. Polietes mēģināja zonas presingu, taču tas nelīdzēja, un Latvija ar galvenokārt Vītolas, Niedolas un Priedes pūlēm turpināja audzēt savu pārsvaru.  Pēc pirmās ceturtdaļas uz tablo 19:9.

Otrajā ceturtdaļā polietes turpināja mest garām pat no groza apakšas. Laukumā pēc nelielas atpūtas atgriezās Niedola, nomainot fantastiski rezultatīvi spēlējošo Vītolu. Rezultāts uz dažām minūtēm iestrēga, tomēr latvietes pirmās piemeklēja atslēgas poļu grozam. Otrā ceturtdaļas pusē turpinājās abpusējām kļūdām bagāta spēle, tomēr metienos no distances un cīņā zem groza Latvijas izlase bija precīzāka un agresīvāka. Pēc pirmā puslaika – 35:20.

Otrā puslaika sākumā Latvija turpināja cīņu par katru laukuma centimetru, kā arī bezbailīgi lauzās zem pretinieču groza nopelnot arī vairākus uzbrukuma sodus. Diemžēl atkal pazaudējām pretinieces zem sava groza, toties uzbrukumā neapturama bija Vītola un Niedola. Sekoja izrāviens 10 : 2 un pārdomu brīdis minūtes garumā Polijas izlasei. Polietes attapās, tomēr, ar milzīgām pūlēm, pateicoties pašaizliedzīgai aizsardzībai un Polijas izlases neveiksmēm, viņu spurtu izdevās apslāpēt. Pēc  trešās ceturtdaļas 48:30.

Annas Gailītes iznākšana laukumā mūsu komandas sastāvā nebija īpaši sekmīga. Laukumā atgriezās Sabīne Niedola, lai uzreiz uzņemtos iniciatīvu un gūtu četrus punktus pēc kārtas. Polija mēģināja lauzt spēles gaitu ņemot taimautu. Liepājās Olimpiskā centra grozs labprāt ņēma pretī sarkanā formā tērpto spēlētāju trīspunktu metienus, tomēr spēles liktenis jau bija izšķirts. Sabīne Niedola noformēja trešo ”double – double” turnīrā, bet Latvijas komanda trešo, skaisto uzvaru čempionātā – 63:49.

Nākamā spēle Latvijai otrdien pulksten 20:15 Grobiņas Sporta centrā pret Franciju.

Latvijas U-20 izlases konsultants Gundars Vētra: ”Šodien meitenes spēles plānu izpildīja pilnībā. Šodien galvenās punktu guvējas bija Niedola un Vītola, bet mūsu komandā punktus gūt var arī citas spēlētājas. Domājot par rītdienas spēli pret Franciju, izmēģinājām garo sastāvu, bet tas īsti rezultātu nenesa. Spēlēt Grobiņā izvēlējāmies apzināti, lai pretiniecēm būtu sarežģītāki apstākļi. ”

19.jūlija spēļu rezultāti
”E” grupa: Nīderlande – Krievija 74 : 53; Ukraina – Francija 66 : 80; Latvija – Polija 63 : 49;
”F” grupa: Lietuva – Serbija 73 : 67; Baltkrievija – Spānija 69 : 91; Itālija – Turcija 58 : 67;
”G” grupa: Bulgārija – Rumānija 51 : 80; Zviedrija – Vācija 57 : 84.