Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Latvijas 3×3 basketbola izlase olimpiskajā debijā pieveic Polijas izlasi

Pārliecinošu debiju Tokijas olimpiskajās spēlēs aizvadījuši Latvijas 3×3 izlases basketbolisti. Latvieši pirmajā spēlē ar 21:14 pārspēja sev tik neērto Polijas izlasi, vēsturiski atklājot vīriešu turnīru ar uzvaru.

24.07.2021 09:43

Latvijas 3×3 basketbola izlase, Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš, savu olimpisko sapni sāka izdzīvot spēļu atklāšanas ceremonijā, bet nu bija jāķeras pie darbiem laukumā, mērojoties spēkiem ar Polijas izlasi, kas pēdējos gados bijis īpaši neērts pretinieks. 2018. gada Pasaules kausa izcīņā latvieši piekāpās ar 15:21, gadu vēlāk zaudēja ar 13:15, bet šogad cīņā par olimpisko ceļazīmi atzina poļu pārākumu ar 18:20. Vēl kvalifikācijas turnīrā latvieši atzina, ka, spēlējot labāko spēli, ar poļiem viegli tiktu galā. Nu to vajadzēja pierādīt.

Polijas izlase spēli sāka ar uzbrukumus, Pržemislavam Zamojskim realizējot metienu groza apakšā. Pēc labas saspēles Čavars uzreiz panāca izlīdzinājumu. Poļi pēc teju spēlētas minūtes izvirzījās vadībā ar 3:1, bet tad lieliska Lasmaņa un Mieža saspēle ļāva gūt vēl vienu vieglu punktu (2:3). Kad Lasmanim izdevās panākt izlīdzinājumu, tālmetienu realizēja Maikls Hiks. Arī šoreiz latvieši panāca izlīdzinājumu, bet bažas radīja biežie noteikumu pārkāpumi (5:5).

Pirmo reizi Latvijas izlasi vadībā izvirzīja Krūmiņš, bet Čavars un Miezis ar precīzu tālmetienu panāca 10:5. Latviešu izrāvienu ar precīzu tālmetienu noslēdza Hiks, bet pēc trim ar pusi spēlētām minūtēm Latvijas izlase atjaunoja piecu punktu pārsvaru (12:7). Kad spēles laiks bija vidū, svarīgu tālmetienu pēc pretinieku neliela izrāviena realizēja Krūmiņš, atjaunojot līdz tam lielāko pārsvaru spēlē (15:9).

Latvijas izlases basketbolisti lieliski realizēja savas iespējas groza apakšā. Kad spēlē bija palikušas nedaudz vairāk nekā četras minūtes, poļi atkal iekrita aizsardzībā, par ko sodīja Miezis, realizējot brīvu tālmetienu (18:9). Pēc tā Polijas basketbolistu rokas nolaidās, ko Latvijas izlasei vajadzēja izmantot. Daudz turpināja uzņemties Hiks, kurš sadeldēja deficītu līdz septiņiem punktiem (13:20). Divas minūtes līdz spēles laika beigām uz soda metiena līnijas stājās Lasmanis, kurš lika punktu Latvijas izlases pirmajai spēlei olimpiskajās spēlēs – 21:14.

Nākamo spēli Latvijas 3×3 basketbola izlase aizvadīs šodien, plkst. 12:40 pēc Latvijas laika, kad mērosies spēkiem ar Beļģijas valstsvienību, kurai tā būs pirmā spēle olimpiskajā turnīrā.

Tokijas olimpiskās spēles, 3×3 basketbolas vīriešiem, 24. jūlijs

Polija – Latvija 14:21

Polija: Hiks 8, Zamojskis 3, Pavlovskis 2, Rdučs 1
Latvija: Miezis 7, Čavars 5 (8 ab), Lasmanis 5, Krūmiņš 4