Latvijas 3×3 basketbola izlase spēles galotnē pieveic Ķīnas izlasi

Tokijas olimpisko spēļu 3×3 basketbola turnīrā otro uzvaru izdevies izcīnīt Latvijas izlasei. Latvieši spēles gaitā iekrāja piecu punktu pārsvaru pret Ķīnas izlasi, bet uzvaru spēja izraut vien ar Mieža sekmīgo caurgājienu pēdējā minūtē – 18:17.

25.07.2021 09:46

Latvijas 3×3 basketbola izlase, Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš, pirmo sacensību dienu sāka ļoti pārliecinoši, neatstājot variantus Polijas izlasei. Tad pārsteigumu latviešiem laukumā bija sagādājuši beļģi, kuri izrādīja ļoti sīvu pretošanos, beigās ar tālmetienu izraujot arī uzvaru. Otro sacensību dienu Latvijas izlase sāka ar spēli pret Ķīnas basketbolistiem, kuri pirmajā dienā kapitulēja Krievijas un Serbijas basketbolistiem.

Ķīnas basketbolisti spēli sāka ar spiedienu groza apakšā, izmantojot garāko spēlētāju Džinku Hu. Tikmēr latvieši atbildēja ar sekmīgiem metieniem tiešā groza tuvumā. Ja Čavaram neizdevās realizēt soda metienu, tad Lasmanim gan (3:3). Ķīniešiem bija grūtības ar Lasmaņa apturēšanu, regulāri pārkāpjot noteikumus. Pēc Mieža precīzā akrobātiskā tālmetiena no vienas kājas Latvijas izlase ieguva trīs punktu pārsvaru (6:3).

Trešās minūtes sākumā Lasmanis arī izcēlās no tālās distances, kas ļāva būt jau komfortablā vadībā (8:3). Hu atbildēja ar diviem precīziem metieniem soda laukumā, vienīgais savā komandē spējot gūt punktus. Pēc neprecīziem tālmetieniem Latvijas izlases rēķinu papildināja Miezis, realizējot caurgājienu, bet ķīnieši atbildēja ar izrāvienu, sadeldējot deficītu līdz minimumam (8:9). Latvijas izlasei pietrūka precizitātes no tālās distances, kamēr Hu groza apakšā turpināja vākt punktus. Tā pēc pus spēles Latvija bija vadībā ar 10:9.

Šijanam Gao ar soda metienu izdevās panākt izlīdzinājumu, bet Krūmiņš pēc Lasmaņa pagalam neveiksmīgā tālmetiena groza apakšā atjaunoja minimālu vadību Latvijai. Latvieši groza apakšā sāka spēlēt uz Krūmiņu, kurš uzbruka ar mainīgām sekmēm. Pie piezīmju normas Lasmanis tika pie diviem soda metieniem, palielinot savas komandas pārsvaru līdz četriem punktiem (14:10). Lai arī tālmetieni turpināja nekrist grozā abām komandām, Lasmanis groza apakšā panāca piecu punktu pārsvaru (15:10).

Nepilnas divas minūtes līdz spēles laika beigām savas komandas trešo tālmetienu realizēja Lasmanis, bet ķīniešus uz priekšu turpināja virzīt vienīgi Hu. Pēdējā minūtē Hu realizēja metienu ar sodu un vēl tika pie diviem soda metieniem, bet no soda metiena līnijas guva tikai vienu punktu (15:17). Pus minūti līdz spēles laika beigām tālmetienu realizēja Šijans Gao, panākot izlīdzinājumu, bet tad Miezis realizēja uzvaru nesošo caurgājienu. Labi par atlēkušo bumbu pacīnījās Čavars, Latvijas izlasei gūstot panākumu ar 18:17.

Dienas otrajā spēlē Latvijas izlase plkst. 16:25 mērosies spēkiem ar Japānas izlasi, kas pirmajā spēļu dienā aizvadīja divus pagarinājumus, pārspējot Beļģiju, bet zaudējot Polijas izlasei.

Tokijas olimpiskās spēles, 3×3 basketbolas vīriešiem, 25. jūlijs

Ķīna – Latvija 17:18

Ķīna: Hu 12 (11 ab), Gao 3, Jaņs 2, Li
Latvija: Lasmanis 11 (6 ab), Miezis 4, Krūimņš 2 (5 ab), Čavars 1