Latvijas 3×3 izlase neiztur serbu tālmetienu krusu un piedzīvo zaudējumu

Tokijas olimpisko spēļu 3×3 basketbola turnīrā otro zaudējumu piedzīvojusi Latvijas izlase. Principiālā spēlē latvieši sīvi cīnījās ar Serbijas izlasi, bet Dežana Majstoroviča tālmetieni sagādāja Latvijas izlasei zaudējumu ar 16:22.

26.07.2021 10:20

Pēc pirmajām divām spēļu dienām aina turnīra tabulā vēstīja to ainu, uz kādu latvieši cerēja, kā uz minimumu, vadībā līdzās esot Latvijai un Serbijai. Serbi uzvarēja pirmajās piecās spēlēs (dienas sākumā panākums pret Japānu), bet latvieši piekāpās beļģiem, paliekot ar trim uzvarām četrās spēlēs. Nu abas komandas tikās savā starpā, aizvadot ilgi gaidīto principiālo dueli. Gan 2017. gada Eiropas kausa, gan 2019. gada Pasaules kausa pusfinālā Latvijas izlase aizlika serbiem kāju priekšā ceļā uz finālu, bet šī spēle vēl nebija tik augstā vērtē. Latviešiem gan vajadzēja uzvaru, lai drošāk justos pirms atlikušajām spēlēm cīņā par pirmajām divām vietām turnīra tabulā.

Jau ar pirmajām sekundēm bija skaidrs, ka komandas cīnīsies, daudz izmantojot turēšanu, bakstīšanu un tīro spēku, lai provocētu viena otru. Pirmie punkti gan tika gūti no tālās distances, izceļoties Lasmanim un Dušanam Bulutam. Pēc tam Lasmanis realizēja metienu ar sodu, izvirzot Latvijas izlasi vadībā ar 4:2. Serbi līdz otrās minūtes beigām panāca izlīdzinājumu, bet Vasičs neļāva Miezim atkal izvirzīt vadībā Latviju.

Nebija nospēlētas trīs minūtes, kad abām komandām jau bija pa piecām piezīmēm. Buluts un Miezis trāpīja no identiskas pozīcijas, bet tad Miezis ar vēl vienu tālmetienu deva Latvijai divu punktu pārsvaru (9:7). Brīdi vēlāk Majstorovičs atbildēja ar precīzu tālmetienu, neļaujot latviešiem atrauties. Čavars otro reizi nerealizēja metienu groza apakšā, bet Vasičs identiskā situācijā bija precīzs. Miezis un Čavars vēlreiz izvirzīja vadībā Latvijas izlasi, bet tad Čavars pārkāpa noteikumus pret Majstoroviču, kurš realizēja abus soda metienus – 12:11.

Majstorovičs spēles laika vidū apspēlēja Krūmiņu, realizējot sarežģītu metienu, bet ar Čavara lielisko spēli uzbrukumā un aizsardzībā izdevās panākt izlīdzinājumu (13:13). Latvijas komandai krājās piezīmes, kas pēdējās minūtēs varēja slikti atspēlēties. Pie vēl diviem soda metieniem tika Majstorovičs, aukstasinīgi tos realizējot. Lielāko pārsvaru serbi ieguva pēc tam, kad Buluts diskutabli apturēja Čavaru un pats brīdi vēlāk guva punktu. Vēlreiz nostrādāja Mieža un Čavara kombinācija, bet tad Krūmiņš pēc caurgājiena sadeldēja deficītu līdz minimumam (15:16).

Atlicis spēlēt vēl bija trīs minūtes, kad arī izšķīrās spēles liktenis. Serbi izmantoja latviešu vājās vietas aizsardzībā, izprovocēja uz piezīmi Krūmiņu, kas ļāva atjaunot trīs punktu pārsvaru (18:15). Čavars vienu punktu atguva, bet tad Majstorovičs trāpīja no distances. Miezis nerealizēja caurgājienu, bet Majstorovičs lika punktu spēlei ar vēl vienu tālmetienu, sagādājot latviešiem otro zaudējumu turnīrā ar 16:22.

Sesto spēli Latvijas izlase plkst. 16:00 aizvadīs pret Krievijas Olimpiskās komitejas komandu, kas pēc svarīgas uzvaras pār Japānu cīnās par labāku vietu pirms ceturtdaļfināla.

Tokijas olimpiskās spēles, 3×3 basketbols vīriešiem, 26. jūlijs

Latvija – Serbija 16:22

Latvija: Čavars 5 (10 ab), Miezis 5, Lasmanis 5, Krūmiņš 1
Serbija: Majstorovičs 11, Buluts 5, Ratkovs 3 (5 ab), Vasičs 3