Vējš: DR 3.9 m/s

Vārdadiena: Hugo, Uga, Uģis

120 spēles minūtes trīs dienās  (1)

Atslēgvārdi liepājas lauvas 2 | basketbols

Neapskaužams spēļu grafiks Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas turnīrā par 11.–19. vietu bija komandai "Liepājas lauvas 2", kas viesos aizvadīja mačus trīs dienas pēc kārtas, uzvarot pēdējā vietā esošos "Gulbenes bukus" un zaudējot abām līderēm – "Rīga/DSN" un "Limbažiem".

Šajā garajā izbraukuma tūrē līdzi devās arī Jēkabs Paipa, kurš par disciplīnas pārkāpumiem ir atskaitīts no vienības "Liepāja/Triobet", apstiprināja triobetiešu galvenais treneris Uvis Helmanis. Viņš norādīja, ka sezonas sākumā Jēkabs bija atstājis labu iespaidu, tādēļ vēlāk arī tika pieteikts LBL pirmajai divīzijai. "Iespējas viņam tika dotas," uzsvēra Helmanis, taču spēlētājs nav mācējis to novērtēt un ar darbiem neattaisnoja izsaukšanu uz lielo komandu.

Tiesa, šajos trīs mačos Paipas ieguldījums komandas labā bija vērā ņemams. Pirmajā mačā pret "Rīga/DSN" saspēles vadītājs guva 12 punktu, bet rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Jēkabs Bitenieks. Cīņā ar bukiem Paipa bija sekmīgākais ar 21 punktu, bet pēdējā mačā viņa rēķinā 33 punkti.

Pozitīvu iznākumu izdevās panākt Gulbenē, lai gan mājinieki vadībā turējās 34 ar pus minūšu, pirms pēdējās ceturtdaļas panākot lielāko pārsvaru – 56:43. Noslēdzošās 10 minūtes ar aizsardzības, kā arī Paipas un Bitenieka pūlēm uzbrukumā lauvas noķēra pretiniekus. Komandas vēl pāris reizes apmainījās ar līdera godu, bet pēdējos punktus guva liepājnieki, uzvarot ar 69:68 (10:16, 19:21, 14:19, 26:12).

Mačā pret grupas līderiem "Rīga/DSN" mūsu basketbolisti visu 40 minūšu laikā atradās tuvāk nekā 10 punktu attālumā, taču vājais metienu realizācijas procents no spēles, ko nekompensēja daudzie soda metieni, neļāva mainīt spēles ritējumu un nācās zaudēt ar 54:64 (13:21, 12:12, 19:16, 10:15). Savukārt Limbažos spēles scenārijs bija krietni atšķirīgāks. Lai arī mūsu vienībai tas bija jau trešais mačs trīs dienu laikā, līdz ceturtajai ceturtdaļai vadība lielākoties bija lauvu rokās, taču beigās liepājnieki nolūza un piekāpās ar 67:74 (17:15, 14:16, 21:19, 15:24).

Pēdējā sezonas spēlē 16. martā "Liepājas lauvas 2" ar "Limbažiem" pulksten 19.30 tiksies savā laukumā.