Vējš: Z 4.6 m/s

Vārdadiena: Erlends, Lūkass, Rolanda, Rolands, Ronalds

Ausēja 33 punkti neglābj Liepāju no zaudējuma  (2)

Atslēgvārdi lbl | liepāja/triobet

Latvijas čempione "Valmiera"/"Ordo" atspēlēja desmit punktu deficītu, pēdējā ceturtdaļā bija pārāka ar 33:19 un ceturtdaļfināla sērijas trešajā mačā pārspēja "Liepāju"/"Triobet" (100:94). Uzvarētājiem 24 punktus guva Damjērs Pitss, bet viesus neglāba Artūra Ausēja 33 punkti. Visās trīs spēlēs pagaidām uzvarējušas mājinieces, un "Valmiera"/"Ordo" sērijā ir vadībā ar 2-1.

Valmieriešu starta pieciniekā salīdzinājumā ar pirmajām divām spēlēm notika viena izmaiņa – Haralds Kārlis devās Jāņa Kaufmaņa vietā -, savukārt liepājnieki savu kvintetu nemainīja un Mareks Jurevičus atkal cīņā iesaistījās no soliņa. Pirmos piecus punktus mačā guva mājinieki, kuri arī bija vadībā lielāko daļu pirmās ceturtdaļas, taču "Liepāja"/"Triobet" sāncenšus tālāk par sešiem punktiem (19:25) neatlaida.

Otrās ceturtdaļas pašā sākumā Jurevičus no tālās distances uz neilgu brīdi atguva vadību kurzemniekiem (27:25), bet pa īstam vadībā liepājnieki nostiprinājās puslaika pēdējās minūtēs un pārtraukumā devās ar savu lielāko pārsvaru mačā – sešiem punktiem (49:43).

Otrā puslaika sākumā valmieriešu uzbrukumā aktivizējās Mārtiņš Laksa, kurš četrās minūtēs guva deviņus punktus un ļāva valmieriešiem uz neilgu laiku atkal būt priekšā (55:53). Viesi gan ātri vien atguva iniciatīvu, un starpība pēc Kārla Montgomerija soda metiena pirmoreiz sasniedza divciparu skaitli – 67:57 "Liepājas"/"Triobet" labā.

Arī šo pārsvaru vidzemnieki spēja atspēlēt un pēc Jāņa Kaufmaņa tālmetiena septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām atjaunoja līdzsvaru (78:78), bet četrarpus minūtes līdz beigām Artūrs Bērziņš mājiniekiem atguva arī vadību (84:82). Malkolms Grifins divas minūtes līdz beigām panāca 88:88, taču galotni prasmīgāk aizvadīja valmierieši, kuri pēc Jāņa Kaufmaņa soda metieniem 65 sekundes līdz beigām tika pie plus seši (94:88), vēlāk ieguva arī savu lielāko pārsvaru mačā (100:91) un uzvaru nosargāja – 100:94.

Valmiera/Ordo – Liepāja/Triobet 100:94 (25:24, 18:25, 24:26, 33:19).