Vējš: A 2.1 m/s

Vārdadiena: Ginters, Guntra, Marianna

Basketbola mācību stunda Ventspilī  (3)

Atslēgvārdi basketbols

Šodien "Liepājas lauvu" basketbolisti Latvijas Basketbola līgas pirmajā pusfināla mačā izbraukumā ar 53:90 (7:27, 16:20, 15:20, 15:23) kapitulēja valsts čempionu – BK "Ventspils" priekšā. Liepājniekiem šajā mačā nācās iztikt bez sasirgušā Daiņa Oberšata, kura vietu pamatsastāvā līdzās Jurevičum, Ansonam, Pusaudzim un Graudiņam ieņēma Citskovskis, toties ceļu līdz Ventspilij bija mērojis ne viens vien Liepājas līdzjutējs. Savus labākos spēkus – Vairogu, Šenonu, Vītolu, Helmani un Ciprusu – līdz ar mača sākumu laukumā sūtīja arī ventspilnieki. Spēles sākums labāks padevās mūsējiem – jau pēc desmit nospēlētām sekundēm trīspunktnieku iemeta Graudiņš, bet tad sekoja septiņas sausuma minūtes.

Vienīgi rezultātam esot 24:3 mājinieku labā, liepājnieki spēja gūt vēl kādus punktus, taču, dodoties pirmajā pārtraukumā, mača liktenis jau bija izlemts – 7:27. Izskatījās, ka abas komandas labi zina savu likteni un katra risina savus uzdevumus – "Ventspils" gatavojas finālam, bet "Liepājas lauvas" – cīņai par 3.vietu. Rītdienas pilsētas pārstāvji saspēlējās pa perimetru, izvirzot te vienu, te otru spēlētāju brīvās metienu pozīcijās. Lai turētu līdzi šīs pusfināla sērijas favorītiem, mača pirmajās desmit minūtēs viesiem pietrūka nedaudz cīņasspara un nedaudz precizitātes metienos.

Sapratis, ka pret ventiņu vējdzirnavām šoreiz nelīdzēs arī veiksme, Armands Misus diezgan daudz spēles laika deva arī rezervistiem – vienubrīd laukumā atradās ļoti neierasts piecnieks – Provizors, Kripševics, Ķenavs, Porziņģis un Freimanis. Ar līdzīgu gājienu atbildēja arī Kārlis Muižnieks, ļaujot izspēlēties saviem tālākajiem rezervistiem. Būtiskas rezultāta starpības izmaiņas notikumi laukumā neveicināja, toties mūsējie saņēmās un vairs neļāva laukuma saimniekiem netraucēti valdīt liepājnieku laukuma pusē.

Spēles gaita būtiski nemainījās arī otrajā puslaikā. "Ventspils" pārsvars vienubrīd pārsniedza 30 punktu, bet spēles gaita bija mierīga, bez spriedzes. Tiesa, lauvas nedaudz sapurinājās pēdējās desmit minūtēs un pievilka līdz –24, bet tad laukumā atgriezās ventspilnieku pamatsastāva spēlētāji, kas mača ritējumu atgrieza tā ierastajās sliedēs, maču pabeidzot ar graujošu rezultātu – 90:53 savā labā. Lielā mērā mūsējiem maču pabeigt ar cienīgāku rezultātu traucēja metienu neprecizitāte, piemēram, mūsējie trāpīja tikai 4 no 21 trīspunktnieka.

Rezultatīvākais spēlētājs mūsējo rindās ar 12 punktiem bija Mareks Jurevičus, astoņi punkti Māra Citskovska un Jāņa Graudiņa kontā.

Otrajā pusfinālā divu Rīgas klubu duelī "ASK" ar 94:93 pārspēja "Baronu".

"Liepājas lauvu" un "Ventspils" nākošā spēle notiks sestdien Liepājā, pulksten 18.30.

Komentārs

"Liepājas lauvu" galvenais treneris Armands Misus:
– Mūs iegāza pats spēles sākums – iesākām pārāk blāvi, tad mazliet savācāmies. Vislielākais prieks man šodien ir par mūsu jaunajiem spēlētājiem, no kuriem īpaši gribētu uzteikt Mārtiņu Provizoru un Artūru Freimani. Sestdien Liepājā spēle būs citādāka – savu līdzjutēju priekšā parādīsim labāku un saturīgāku sniegumu.