Vējš: A 5.4 m/s

Vārdadiena: Maigurs, Mārica, Māris

Gulbenieši uz lāpstiņām arī otrreiz  (11)

Atslēgvārdi basketbols | liepājas lauvas

Šovakar Latvijas Basketbola līgā uzvaru izcīnīja BK "Liepājas lauvas", kas savā laukumā ar 90:70 (25:25, 24:13, 20:21, 21:11) arī otro reizi pieveica komandas "Bumerangs/Gulbene/ASK" basketbolistus. "Liepājas lauvām" trijās aizvadītajās LBL spēlēs šī bija jau otrā spēkošanās ar gulbeniešiem. Lai arī pirmajā savstarpējā mačā liepājnieki uzvarēja ar visai solīdo 19 punktu pārsvaru, panākums nebūt nenāca viegli.

Arī šoreiz mūsu basketbolistiem nekāda taupīšanās nākamajām cīņām nesanāca un bijā jācīnās, tā teikt, no zvana līdz zvanam. Jā, laukuma saimnieki kontrolēja situāciju, un gulbenieši īsti vadības grožus savās rokās tā arī neizjuta, tomēr atslābināties mājiniekiem neļāva ne mirkli.

Pats spēles sākums veiksmīgāks izdevās liepājniekiem – līdera lomu uz saviem pleciem atkal uzņēmās Mareks Jurevičus, kurš jau pirmajā puslaikā pretinieku grozā salādēja 18 punktus. Ja mūsu komandas pirmajai vijolei nebija problēmas ieiet spēles ritmā, tad pārējās lauvas to īsti nespēja. Cīņas pirmajā pusē visredzamāk laukumā nevarēja iejusties Stīvs Ričs, kurš darbojās lēnīgi un kuram arī no groza apakšas trāpīt neizdevās. Gulbenieši centās spēlēt ātru basketbolu, kas mijās ar labām epizodēm un dažkārt rupjām kļūdām, tādēļ viņiem arī nebija pa spēkam ievirzīt cīņas gaitu sev labvēlīgā gultnē.

Šķita, ka visu salikt pa plauktiņiem liepājnieki cerēja otrā puslaika pirmajās minūtēs, kad īsā laika sprīdī mājiniekiem jau bija 17 punktu pārsvars, tomēr viesiem vēl bija spēks kaulos, un drīz vien cīņa atkal kļuva slidena. Desmit punktu robežās mājinieku handikaps turējās līdz pat pēdējās ceturtdaļas vidum, kad "Liepājas lauvas" ar jau pieminēto Jureviču priekšgalā beidzot panāca savu. Droši vien spēles beigās atcerējās, ka pat trīs minūšu laikā, kā tas bija mačā ar komandu "VEF/Rīga", ir iespējams zaudēt desmit punktu pārsvaru. Šoreiz mūsējie vienkārši paviršības nepieļāva. Rezultatīvākais "Liepājas lauvām" atkal bija Mareks Jurevičus, kurš šoreiz guva 34 punktus, turklāt realizēja sešus no astoņiem tālmetieniem. Savukārt astoņus punktus sameta Salvis Mētra. Gulbeniešu rindās precīzākais bija Gundars Rauza ar 21 punktu.

Nākamo spēli liepājnieki aizvadīs jau piektdien, kad pulksten 18.30 sporta zālē "Celtnieks" mūsējie tiksies ar Latvijas Basketbola līgas pastarīšiem – komandu "Falco/Ķeizarmežs".