Vējš: DR 8.9 m/s

Vārdadiena: Imanta, Melānija

"Lauvas" regulāro sezonu noslēdz ar uzvaru

Atslēgvārdi basketbols | liepājas lauvas

Šovakar ar uzvaru Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulāro turnīru noslēdza ''Liepājas lauvas'', kas Saulkrastos ar rezultātu 79:71 pārspēja ''Barons/O!Karte''. Rezultatīvākais uzvarētājiem bija Pīrss Kaldvels, kura kontā 18 punkti.

Maču veiksmīgāk iesāka "lauvas", izvirzoties vadībā ar rezultātu 8:2. Turpinājumā komandas katra iemeta divus trejačus pēc kārtas, kas rīdziniekiem pietuvoties neļāva. Pirmās ceturtdaļas izskaņa aizritēja līdzīgā cīņā – pēc desmit minūtēm četru punktu handikaps liepājniekiem – 20:16.

Otro ceturksni "Barons/O!Karte" iesāka ar pieciem punktiem pēc kārtas, pārņemot vadību mačā (21:20). Ilgāku laiku komandas spēlēja punkts punktā, tomēr mājinieki ceturtdaļas pēdējās sešas minūtes aizvadīja katastrofāli, negūstot nevienu punktu, kas liepājniekiem pārtraukumā ļāva doties pie astoņu punktu handikapa – 35:27.

Trešās desmitminūtes ievadā "lauvas" savu pārsvaru, pateicoties diviem Kravčenko precīziem metieniem, palielināja līdz 13 punktiem (40:27). Ceturtdaļas turpinājumā "Barons" sastāvā iniciatīvu uzņēmās Viljamss, ļaujot komandai pievilkt līdz septiņiem ačiem (35:42). Izskaņā komandas apmainījās ar nelieliem izrāvieniem – pirms ceturtās ceturtdaļas uz tablo 61:54 par labu viesiem.

Lai arī izšķirošās ceturtdaļas sākumā, spēlējot uz garajiem spēlētājiem, "Barons" pietuvojās līdz trim punktiem (58:61), tomēr liepājnieki atbildēja ar septiņu punktu izrāvienu, atkal atjaunojot drošāku pārsvaru – 68:58. Kad rīdzinieki pievilka līdz četriem punktiem (64:68), Buškevics realizējot ļoti svarīgu tālmetienu minūti un desmit sekundes pirms mača beigām – 71:64.

Lai arī izšķirošās ceturtdaļas sākumā, spēlējot uz garajiem spēlētājiem, ‘’Barons’’ pietuvojās līdz trim punktiem (58:61), tomēr liepājnieki atbildēja ar septiņu punktu izrāvienu, atkal atjaunojot drošāku pārsvaru – 68:58. Kad rīdzinieki pievilka līdz četriem punktiem (64:68), Buškevics realizējot ļoti svarīgu tālmetienu minūti un desmit sekundes pirms mača beigām, praktiski izšķīra spēles likteni– 71:64. Galarezultātā ''lauvu'' uzvara ar rezultātu 79:71.

Rezultatīvākais uzvarētājiem šajā mačā bija Pīrss Kaldvels, kurš pretinieku grozā sabēra 20 punktus, kā arī savāca četras bumbas zem groziem un atdeva piecas rezultatīvas piespēles. Aštons Mičels un Jurijs Aleksejevs, attiecīgi guva 11 un desmit punktus. ''Barons'' sastāvā 19 punktus savāca Dereks Viljamss, kurš trešajā ceturtdaļā trāpīja vairākus svarīgus metienus, tomēr izšķirošajā ceturksnī bieži vien pārturēja bumbu.

Barons/O!Karte - Liepājas Lauvas 71:79 (16:20, 11:15, 27:24, 17:18)

Barons/O!Karte: Viljamss 19, Piščaļņikovs 11, Bankevics 10, Vītols 7, Svītnijs 7, Bergmanis 7, Skirmants 7, Čavars 3, Feldmanis, Silavs, Butjankovs
Lauvas: Kaldvels 20, Mičels 11, Aleksejevs 10, Kravčenko 9, Buškevics 8, Ozols 8, Meiers 6, Kosuškins 5, Mejeris 2, Lejasmeiers, Ate