Vējš: ZA 4.5 m/s

Vārdadiena: Roze, Rozālija

"Liepājas lauvas" sāk ar graujošu uzvaru arī savās mājās  (13)

Atslēgvārdi liepājas lauvas | basketbols

Otrdien pirmo mājas spēli Latvijas Basketbola līgā aizvadīja BK "Liepājas lauvas", kas "Celtnieka" zālē pārliecinoši pieveica "Falko/Ķeizarmežs" basketbolistus – 87:52 (23:11, 24:16, 26:9, 14:16). Lai arī pēc veiksmīgas sadarbības pirmie rezultātu atklāja viesi, "Liepājas lauvu" basketbolisti jau ar pirmajām spēles sekundēm pārņēma iniciatīvu, kas atspoguļojās arī uz rezultāta tablo. Pēc Vaira Pusaudža un Mareka Jurevičus precīziem tālmetieniem, nedaudz vēlāk arī skaista Klāva Ansona trieciena grozā no augšas liepājnieki bija izvirzījušies vadībā ar 8:2. Ātru spēli uzbrukumā un veiksmīgu zonas aizsardzību savā laukuma pusē mūsējie turpināja demonstrēt arī nākamajās minūtēs, pēc pirmās ceturtdaļas panākot jau plus 12.

Otrajā ceturtdaļā "Liepājas lauvu" rindās pirmās vijoles turpināja spēlēt Jurevičus, Pusaudzis un Ansons, gūstot virkni punktu pēc saspēles pa perimetru un asiem caurgājieniem, kas nereti beidzās ar pārkāpumiem. Turpretī viesu punktu mašīnas Ģirts Spēlmanis, Edgars Teteris un Arnis Aizpurs tikai retu reizi spēja apiet liepājnieku ciešo aizsardzību, kuras galvenie cementētāji groza tuvumā bija Artūrs Freimanis un jau pieminētais Klāvs Ansons, kuri spēles gaitā ar efektīgiem blokiem apturēja pretinieku nemitīgos centienus tikt mūsu groza tuvumā. Tomēr lielākais nokdauns rīdziniekus gaidīja trešajā ceturtdaļā, kad viesi spēja gūt vien deviņus punktus, kamēr liepājnieki pretinieku grozā salādēja 26. Pēdējās desmit minūtēs laukumā vairāk tika kārtotas formalitātes un mūsējo galvenais treneris deva iespēju vairāk uzspēlēt arī jaunajiem – Mārtiņam Kripševicam, Mārtiņam Lūsim, Mārtiņam Provizoram un Mārtiņam Porziņģim. Rezultatīvākais BK "Liepājas lauvu" sastāvā bija Mareks Jurevičus ar 25 punktiem, bet Vaira Pusaudža kontā 17 punkti.

BK "Liepājas lauvu" komandas galvenais treneris Armands Misus:
– Šī bija pirmā mājas spēle, tādēļ bijām īpaši noskaņojušies un gribējām līdzjutējiem parādīt labu basketbolu, kas, domāju, arī izdevās. Mača izskaņā pietaupīju labākos spēlētājus un devu iespēju jaunajiem, jo jau šodien mums būs krietni smagāka spēle Rīgā ar "ASK/Juniors" basketbolistiem.