Vējš: A 5.4 m/s

Vārdadiena: Maigurs, Mārica, Māris

Papildināts – "Liepājas lauvām" zaudējums, bet intriga saglabājas  (10)

Atslēgvārdi basketbols

Ceturtdien Latvijas Basketbola līgas otrajā ceturtdaļfināla spēlē BK "Liepājas lauvas" dramatiskā cīņā savā laukumā tomēr ar 84:88 (20:25, 23:19, 16:21, 25:23) piekapās komandai "Valmiera-Lāčplēša alus". Līdz ar to rezultāts sērijā kļuva neizšķirts – 1:1. Sporta zālē "Celtnieks" lielā basketbola gaisotne bija jūtama krietni pirms spēles, kad optimistiski noskaņotie līdzjutēji jau bija piepildījuši tribīnes un arī brīvu stāvvietu praktiski vairs nevarēja atrast. Visi skatītāji – gan lieli, gan mazi – cerīgi gaidīja "Liepājas lauvu" uzvaru, kas mūsu basketbolistiem garantētu vietu pusfinālā.

Izšķirošo spēli liepājnieki iesāka tādā pašā virknējumā kā iepriekš Valmierā – laukumā devās Klāvs Ansons, Mareks Jurevičus, Vairis Pusaudzis, Jānis Graudiņš un Dainis Oberšats. Pirmajiem rezultātu izdevās atklāt Aināra Bagatska vadītajiem basketbolistiem, kas jau savu starta uzbrukumu noslēdza ar precīzu tālmetienu. Tiesa, gandrīz uzreiz pēc tam sekoja liepājnieku atbilde – vispirms ar precīzu tālmetienu izcēlās Graudiņš, pēc tam Pusaudzis, bet trešo trejaci nekļūdīgi meta komandas līderis Jurevičus. Šāds pavērsiens vēl vairāk iekustināja skatītājus, kurus šoreiz tiešā nozīmē varēja dēvēt par kārtīgiem līdzjutējiem un sesto laukuma spēlētāju, kas savu pilsētas komandu uzmundrināja visas cīņas garumā. Valmierieši šo maču iesāka samērā pasīvi un, nebaidoties no sekām, ļāva liepājniekiem visai brīvi mest no distances, taču, kad viesi saprata, ka šādi mūsējos nu nekādi neapspēlēt, viņi pamazām pieņēma mērus un aizsardzībā kļuva aktīvi. Lai arī lauvām tik un tā radās labas punktu gūšanas izdevības, reizi pa reizei mājinieki arī no pateicīgām metiena pozīcijām bumbu grozā nespēja iedabūt, rezultātā ar piecu punktu pārsvaru ceturtdaļu pabeidza viesi. Nākamās desmit minūtes iesākās ar abu komandu vēl aktīvāku darbību. Liepājnieki iedzinēju lomā atradās līdz otrās ceturtdaļas septītajai minūtei, kad pēc ilgāka pārtraukuma mājiniekus vadībā atkal izvirzīja Pusaudzis – 41:38. Tomēr arī nelielo pārsvaru lauvas līdz puslaika beigām nenosargāja.

Pēc pārtraukuma atkal veiksmīgāki izrādījās valmierieši, kas pamanījās izmantot mūsējo kļūdas un gūt vieglus punktus no groza apakšas. Zibenīga bija "Liepājas lauvu" trenera Armanda Misus reakcija, kurš nekavējoties pieprasīja minūtes pārtraukumu, pēc kura mūsu puiši, apzinājušies savas kļūdas, metās atspēlēties. Viņiem tas arī izdevās, taču tehnisko piezīmi saņēma liepājnieku treneris Misus, tādējādi pēc precīziem soda metieniem un veiksmīgi noslēgta uzbrukuma Valmieras basketbolisti atkal ieguva nelielu handikapu un trešo ceturtdaļu noslēdza savā labā – 65:59. Klātesošie līdzjutēji pilnīgi noteikti piedzīvoja pēdējās sezonās vienu no spraigākajām mača galotnēm, kas viņus nespēja atstāt vienaldzīgus, un tie savējos centās atbalstīt, cik nu spēja. Mūsu basketbolisti, sajutuši laukuma sestā spēlētāja klātbūtni, sedzot pretiniekus pa visu laukumu un nežēlojot ne sevi, ne pretspēlētājus, centās lauzt spēli. Liepājnieku ciešā aizsardzība nesa augļus, un viņi ātri samazināja rezultāta starpību līdz diviem punktiem, taču uzreiz pēc tam Citskovskis netika galā ar viesu saspēles vadītāju Filipu Rašadu, kas nekavējoties realizēja tālmetienu. Mūsu snaiperis savu kļūdu spēja labot un uz amerikāņa metienu no distances atbildēja ar trīspunktniekiem, nedaudz vairāk kā minūti pirms beigām izvirzot vadībā mūsējos. Dramatiskā mača galotne arī Liepājā bija pārkāpumiem un soda metieniem pārbagāta, taču šoreiz pēdējās sekundes laukumā veiksmīgāk aizvadīja valmierieši, un, lai arī jau pieminētais Citskovskis nedaudz vairāk kā 12 sekundes pirms pamatlaika beigām iemeta sarežģītu tālmetienu, savas priekšrocības garām viesi nepalaida. Šajā cīņā liepājniekus neglāba viesu centrs Stimačs, kurš atšķirībā no iepriekšējas spēles sodus meta nekļūdīgi. Rezultatīvākais mūsējo rindās atkal bija Jurevičus ar 21 punktu, bet Citskovska rēķinā 20 punktu.

Trešo, izšķirošo ceturtdaļfināla spēli abas komandas aizvadīs 22.aprīlī pulksten 18.30 Valmierā.