Vējš: A 5.3 m/s

Vārdadiena: Agris, Agrita

Papildināts – "Liepājas lauvas" iekļūst labāko četriniekā  (29)

Atslēgvārdi basketbols

Svētdien sensacionālu uzvaru Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas pēdējā spēlē izcīnīja BK "Liepājas lauvas", kas izbraukumā dramatiskā mača galotnē spēja uzveikt komandu "Valmiera-Lāčplēša alus" 97:95 (30:31, 27:20, 19:22, 21:22). Pusfinālā liepājniekiem pretī stāsies vairākkārtējie Latvijas čempioni – "Ventspils" basketbolisti. Lai arī pirms šīs ceturtdaļfināla sērijas par favorītiem nepārprotami tika uzskatīta komanda "Valmiera-Lāčplēša alus" un izšķirošajā, trešajā spēlē viņiem bija sava laukuma priekšrocības, liepājnieki iepriekšējās cīņās pierādīja, ka spēj līdzvērtīgi spēkoties ar valmieriešiem. Interesanti, ka šās sezonas savstarpējos četros mačos abas vienības ir izcīnījušas pa divām uzvarām, turklāt visas no tām nākušas, spēlējot izbraukumā.

Spēles augstā likme un intriga tieši šajā ceturtdaļfināla pārī nebija līdzjutējus atstājusi vienaldzīgus, tādēļ beidzamo, trešo drāmas cēlienu Vidzemes olimpiskajā centrā bija ieradušies noskatīties ne tikai vietējie un neliels skaits liepājnieku, bet arī citu pilsētu basketbola draugi, kas, spriežot pēc iepriekšējo abu maču iznākumiem, cerēja uz tikpat aizraujošu, spraigu un emocijām pārbagātu cīņu. Basketbolisti līdzjutējiem nelika vilties.

Tāpat kā iepriekšējās spēlēs "Liepājas lauvas" maču iesāka ar Jāni Graudiņu, Mareku Jurevičus, Daini Oberšatu, Vairi Pusaudzi un Klāvu Ansonu. Pirmos punktus izdevās gūt mājiniekiem, kuru rindās ļoti aktīvi sākumā darbojās Andrejs Jansons, kurš vispirms gan nerealizēja soda metienus, bet vēlāk savu kļūdu laboja ar diviem precīziem metieniem no groza apakšas, izvirzot valmieriešus vadībā ar 4:0. Uzreiz sekoja liepājnieku atbilde, kas nepilnu trīs minūšu laikā guva desmit bezatbildes punktus. Pirmā ceturtdaļa bija iesākusies ļoti rezultatīvi, taču nevienai no komandām ievērojamu pārsvaru punktu izteiksmē neizdevās iegūt. Lai arī lauvām vairākkārt ātri bija izdevies panākt sešu punktu handikapu, mūsējo veiksmīgākās epizodēs mijās ar ne tik veiksmīgām, kuras mājinieki veikli izmantoja un atkal panāca līdzsvaru spēlē. Tiesa, puslaika izskaņā viesiem tomēr, lielā mērā pateicoties Jureviča un Oberšata pūlēm, atkal izdevās panākt sešu punktu pārsvaru – 57:51.

Lielāko pārsvaru šajā spēlē mūsējie panāca trešās ceturtdaļas sākumā, kad lieliski nospēlēja jau pieminētais Oberšats, un pēc viņa efektīgajiem caurgājieniem un pustālajiem metieniem Liepājai jau plus 12. Valmieras basketbolisti bija apjukuši, un Aināram Bagatskim nekas cits neatlika, kā izmantot minūtes pārtraukumu, pēc kura mājinieki patiešām sasparojās un centās uzspiest mūsējiem savu spēli. Tas viņiem zināmā mērā arī izdevās, un viesiem pirms izšķirošās ceturtdaļas palika vairs tikai trīs punktu pārsvars – 76:73. Mūsu treneriem bija izveidojusies visai sarežģīta situācija tā saucamajā spēlētāju garajā galā, jo četras piezīmes jau bija pamanījies sapelnīt Graudiņš un arī Ansons ar trijām piezīmēm nevarēja justies pārāk droši. Tādēļ laukumā liels spēles laiks tika uzticēts jaunajam Mārtiņam Provizoram, kurš treneru uzticību attaisnoja ja ne uz visiem simts procentiem, tad tuvu tam jau noteikti. Kā izteicās spēles aculiecinieki, viņam atbildīgākajos brīžos roka nenotrīcēja un arī cīņā par atlēkušajām bumbām Provizors bija veiksmīgs. Mača pēdējās minūtes gan tika uzticētas mūsu vadošajiem, pieredzējušajiem spēlētājiem, kas dramatisko spēles galotni aizvadīja godam. Vēl 36 sekundes pirms pamatlaika beigām, kad ar precīziem metieniem apmainījās Graudiņš un Rašads, rezultāts uz tablo bija neizšķirts – 92:92. Kārtējo reizi abu komandu cīņā uzvarētāja liktenis izšķīrās pēdējos uzbrukumos, kurus daudziem liepājniekiem par prieku prasmīgāk izveidoja mūsējie. Jā, valmierieši paguva apturēt Oberšatu un Jureviču, taču ne bez pārkāpuma. Tā kā lauvu stiprā puse vakar bija tieši soda metieni (realizēti 17 no 19), viesiem uzvara un ceļazīme uz LBL pusfinālu no rokām neizslīdēja.

Pirmo pusfināla maču "Liepājas lauvas" aizvadīs trešdien Ventspilī, bet sestdien abas komandas spēkosies sporta zālē "Celtnieks".

BK "Liepājas lauvas" galvenais treneris Armands Misus:
– Iesākām samērā bikli, taču ātri izdevās iespēlēties un panākt vadību, kuru kontrolējām praktiski visu spēles gaitu. Šoreiz atšķirībā no iepriekšējām spēlēm mača galotne bija mazliet mierīgāka. Spēlētāji paveica lielu darba apjomu, īpaši uzbrukumā gribētos uzteikt Oberšatu un Jureviču, bet aizsardzībā Graudiņu un arī Provizoru, kurš ļoti labi aizvadīja tieši spēles beigu daļu. Protams, paldies arī līdzjutējiem, kas ticēja, ka varam iekļūt pusfinālā, un atbalstīja mūs ne tikai Liepājā, bet arī Valmierā.