Vējš: A 2.1 m/s

Vārdadiena: Ginters, Guntra, Marianna

Papildināts – "Liepājas lauvas" pārliecinoši pieveic "Falco/Ķeizarmežs"  (8)

Atslēgvārdi basketbols

Šodien ar uzvaru Latvijas Basketbola līgas regulāro sezonu pabeidza BK "Liepājas lauvas", kas otrā posma pirmās divīzijas pēdējā spēlē ar 92:61 (26:14, 26:13, 22:19, 18:15) pārliecinoši pārspēja pastarīšus – "Falco/Ķeizarmežs" basketbolistus. Maķenīt veiksmīgāk pirmās spēles minūtes aizvadīja bez uzvarām esošie viesi, kas vispirms sekmīgi meta no tālās distances, bet nedaudz vēlāk guva punktus arī no groza apakšas. Rīdzinieki gan mājiniekus iedzinēju lomā spēja noturēt tikai uz īsu brīdi, jo pirmās ceturtdaļas vidū iniciatīvu pilnībā pārņēma laukuma saimnieki, kas nemanot jau bija ieguvuši vairāk nekā desmit punktu pārsvaru.

Kā allaž mūsējo rindās veiksmīgi zem groza darbojās Klāvs Ansons, kurš nereti acīgā Vaira Pusaudža elegantās piespēles pārvērta ne tikai punktos, bet arī iepriecināja skatītājus ar efektīgiem slum-dunk. Tāpat ar tradicionālo aktivitāti spīdēja Mareks Jurevičus, kurš šoreiz spēlē iesaistījās, iznākot uz maiņu. Šķiet mūsu vadošie basketbolisti salikt visu pa plauktiņiem vēlējās jau pirmajā puslaikā, tādēļ vaļības aizsardzībā nebija vērojamas, un liepājnieki degsmi nezaudēja, arī atrodoties priekšā ar vairāk nekā 20 punktiem.

Mača otrajā daļā jau "Liepājas lauvu" treneris Armands Misus, juzdams, ka rīdzinieki arī šodien uzvaras laurus neplūks, laukumā sūtīja jauno basketbolistu maiņu, kurai, lai arī cīņas gribas netrūka, tomēr acīmredzami izpaudās spēļu prakses trūkums. Lai nu kā, lauvas panākumu no rokām neizlaida un galarezultātā izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Rezultatīvākais mūsējo rindās bija Mareks Jurevičus, kurš guva 18 punktus, bet pa 13 sameta Dainis Oberšats un Vairis Pusaudzis.

Pirmo ceturtdaļfināla spēli pret komandu "Valmiera-Lāčplēša alus" liepājnieki aizvadīs 16.aprīlī izbraukumā, bet 19.aprīlī abas vienības sporta zālē "Celtnieks" tiksies atkārtoti. Ceturtdaļfinālu sērija norisināsies līdz kādas komandas divām uzvarām.

Turnīra tabula (spēles, uzvaras, zaudējumi, uzvaru procents)