Vējš: A 5.3 m/s

Vārdadiena: Agris, Agrita

Papildināts – Mareka Jurevičus zelta trejacis  (35)

Atslēgvārdi basketbols

Pirmdien Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas pirmajā spēlē izbraukumā BK "Liepājas lauvas" dramatiskā mača galotnē, pagarinājumā, pateicoties Mareka Jurevičus tālmetienam, līdz ar tiesnešu beigu svilpi izcīnīja skaistu uzvaru pār komandu "Valmiera-Lāčplēša alus" – 93:92 (17:28, 17:10, 18:21, 26:19, 15:14). Krietni labāk spēles pirmās minūtes aizvadīja laukuma saimnieki, kuru rindās veiksmīgi darbojās Andrejs Jansons un it sevišķi no Gulbenes uz Valmieru pārnākušais Ingus Bankevics, kas izcēlās ar precīziem metieniem no pustālās un tālās distances. Savukārt zem groziem cīņā par atlēkušajām bumbām mājiniekiem saimniekoja pēdējo divu mēnešu SEB Baltijas Basketbola līgas vērtīgākais spēlētājs Vladimirs Stimačs.

Kamēr valmierieši pamazām palielināja pārsvaru, mūsējie centās risināt problēmas savu uzbrukumu veidošanā, kas šķietami bija veiksmīgi, taču punktus no labām metiena pozīcijām nenesa. Situācija krasi izmainījās otrajā ceturtdaļā, kad liepājniekiem lieliski izdevās neitralizēt pretinieku līderus un arī viesu uzbrukumi kļuva auglīgāki. Astoņu minūšu laikā Valmieras basketbolisti spēja gūt tikai divus punktus, turpretī lauvas šajā laikā spēja sadeldēt rezultāta starpību līdz minimumam – pēc Daiņa Oberšata precīzā soda metiena mūsējiem vairs tikai mīnus viens.

Līdzīgi kā spēles sākumā, trešajā ceturtdaļā punktu gūšanas garšu atguvis bija viens no mājinieku līderiem Bankevics, kurš ar precīziem trīspunktu metieniem valmieriešiem atkal ļāva nedaudz atslābināties. Situāciju sarežģīja ne tikai kārtējais Aināra Bagatska trenēto basketbolistu izrāviens rezultātā, bet arī tas, ka vairākiem liepājniekiem jau bija pa trim piezīmēm, turklāt jau otrā puslaika sākumā ceturto piezīmi saņēma viens no mūsu snaiperiem Māris Citskovskis, kurš nekavējoties tika nomainīts. Pamatlaika pēdējā ceturtdaļa iesākās liepājniekiem labvēlīgā gultnē, un jau pēc divām minūtēm, lauvām atspēlējot septiņus punktus, uz tablo rezultāts bija neizšķirts – 59:59, taču pēc tam notika acīm neredzamais neticamais – visu spēli uzbrukumā klusējušais valmieriešu centrs Stimačs spēja gūt ne tikai svarīgus punktus no groza apakšas, bet arī sev neierasti realizēt divus tālmetienus, kādēļ atkal laukuma saimnieki bija panākuši jau spēlē ierasto desmit punktu pārsvaru. Likās, ka šādā cīņā četras minūtes līdz spēles beigām nekas vairs nevar kardināli mainīties. Tomēr tā nedomāja mūsu basketbolisti, kas, nezaudējot cīņassparu, visiem spēkiem metās atspēlēties. Beidzamajās minūtēs svarīgākie spēlētāji lauvu rindās izrādījās Ansons, Jurevičus un Citskovskis. Vispirms pirmie divi no minētajiem izlīdzināja rezultātu – 73:73, bet pašā spēles galotnē 27 sekundes līdz pamatlaika beigām trīspunktnieku trāpīja Citskovskis, izvirzot mūsējos vadībā ar plus trīs. Atlikušajās sekundēs "Liepājas lauvas" nospēlēja pagalam neveiksmīgi, ļaujot valmieriešiem realizēt tālmetienu un panākt izlīdzinājumu – 78:78. Vēl vairāk – izmetot centra autu kļūdījās Vairis Pusaudzis un bumba pārgāja pretinieku rīcībā. Bagatska vadītie basketbolisti savu pēdējo uzbrukumu uzticēja Stimačam, pret kuru groza tuvumā pēdējā sekundē noteikumus pārkāpa Ansons. Vakar patiešām veiksme bija liepājnieku sabiedrotā, jo, ticiet vai neticiet, komandas "Valmiera-Lāčplēša alus" līderis svarīgajā brīdī nespēja īstenot nevienu no diviem sodiņiem, tādējādi, lai noskaidrotu uzvarētāju, bija nepieciešams pagarinājums. Papildlaikā spēles pamatlaika pēdējo minūšu scenārijs nemainījās – viss izšķīrās pēdējos abu komandu uzbrukumos. Pēc valmieriešu spēlētāja Sanda Amoliņa gūtiem diviem punktiem četras sekundes pirms pagarinājuma beigām atkal priekšrocības bija mājiniekiem – 92:90. Tiesa, arī šoreiz "Liepājas lauvas" prata izķepuroties, un, līdzīgi kā regulārā čempionāta pirmajā savstarpējā cīņā Valmierā, uzvaru liepājniekiem atnesa Mareka Jurevičus zelta trejacis, ko viņš līdz ar tiesnešu beigu svilpi izpildīja no vairāk nekā astoņiem metriem – 93:92. Rezultatīvākie mūsējiem bija Mareks Jurevičus ar 33 punktiem, bet Klāva Ansona kontā 17.

Ceturtdaļfināla sērijas otrā spēle notiks ceturtdien pulksten 18.30 sporta zālē "Celtnieks".

Miks Kuncītis,

Sekundi pirms beigām precīzs bija Mareka Jureviča trīspunktnieks, kas nodrošināja "Liepājas lauvām" vienu no skaistākajām un dramatiskākajām uzvarām šosezon.