Vējš: A 5.3 m/s

Vārdadiena: Agris, Agrita

Papildināts – Vēl viens varens "lauvu" rūciens  (7)

Atslēgvārdi basketbols | liepājas lauvas

Piektdien Latvijas Basketbola līgas pirmajā mačā par bronzas godalgām sensāciju sarūpējusi "Liepājas lauvu" komanda, kas izbraukumā dramatiskā mača galotnē spēja uzveikt spēcīgos "Barona/LMT" basketbolistus – 91:88 (18:28, 30:19, 18:19, 25:22). Līdz ar to sērijā līdz trīs uzvarām liepājnieki ir vadībā ar 1:0. Liepājnieku galvenais treneris Armands Misus pastāstīja, ka cīņas sākumā laukumā devies mūsu nu jau tradicionālais pamatpiecnieks – Klāvs Ansons, Vairis Pusaudzis, Mareks Jurevičus, Jānis Graudiņš un Dainis Oberšats.

Mača pirmās minūtes gan mūsu basketbolistiem nebija pārāk veiksmīgas – viesi daudz kļūdījās un arī aizsardzībā darbojās visai bikli, tādējādi ļaujot rīdziniekiem tikt pie brīviem metieniem, kurus savā laukumā viņi meta praktiski nekļūdīgi. Pārliecinošais spēles sākums "Barona/LMT" basketbolistus nedaudz nomierināja, turpretī lauvu sportiskais niknums un cīņasspars arvien pieauga, pēc pavirši aizvadītajām mača pirmajām minūtēm viņi pamazām sāka pakaļdzīšanos. Ja otrās ceturtdaļas ievadā, galvenokārt pateicoties Ērla Džeroda Rovlanda un Armanda Šķēles meistarībai, mājinieki vēl saglabāja iepriekš iegūto desmit punktu pārsvaru, tad turpinājumā tas sāka diezgan strauji sarukt, līdz otrās ceturtdaļas astotajā minūtē Jurevičus ne tikai izlīdzināja rezultātu, bet arī pirmo reizi šajā mačā izvirzīja viesus vadībā – 44:42, atpūtā ejot, lauvām minimāls pārsvars – plus viens.

Otrā puslaika sākumā nekas būtiski nemainījās – spēle ritēja punkts punktā, taču praktiski visu laiku vadībā atradās mūsējie, kuru rindās teicami darbojās jau pieminētais Jurevičus, kā arī Graudiņš, kuram šī bija, bez šaubām, viena no veiksmīgākajām cīņām šajā sezonā. Šosezon LBL izslēgšanas mačos dramatisku spēles galotņu netrūkst – šāda veida scenārijs ar īstu nervu pārbaudi bija arī šoreiz, kaut arī sākumā tā nešķita. Vēl nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz tiesnešu beigu svilpei liepājnieki atradās iedzinēju lomā ar mīnus astoņiem punktiem, tomēr mūsējie balto karogu neizkāra un turpināja cīnīties vēl sparīgāk, arī agresīvāk. Lai šokētu komandas "Barons/LMT" basketbolistus, "Liepājas lauvām" bija nepieciešama pusotra minūte, kad pēc Jureviča precīziem soda metieniem rezultāts uz tablo jau bija neizšķirts – 88:88. Vēl vairāk, pēc Mārtiņam Skirmantam uzticētā metiena, kas nebija precīzs, viesiem atlika laika izveidot savu uzbrukumu. Jā, rīdzinieki spēja liepājniekus apturēt, taču ne bez pārkāpuma. Galotnē veiksmīgi spēlējušais Oberšats realizēja tikai vienu soda metienu, tomēr ar to pietika, lai lauvu krātiņā pirmo reizi nonāktu arī "Barona/LMT" basketbolisti.

Otro mazā fināla spēli "Liepājas lauvas" aizvadīs svētdien pulksten 17 sporta zālē "Celtnieks".

Miks Kuncītis,

Par šodienas spēles galveno varoni kļuva Jānis Graudiņš, kurš izcēlās ar 21 gūtu punktu.