Vējš: Z 5.0 m/s

Vārdadiena: Drosma, Drosmis, Elīna

Tālāk cīņa ar čempioniem  (8)

Atslēgvārdi basketbols | liepājas lauvas

Ceturtdien Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfinālā iekļuva BK "Liepājas lauvas", kas astotdaļfināla atbildes spēlē izbraukumā pārliecinoši apspēlēja komandu "RNS-D/Līvāni" – 85:67 (17:14, 28:12, 27:13, 13:28). LBL ceturtdaļfinālā liepājnieki tiksies ar komandu "ASK/Rīga". BK "Liepājas lauvas" starta piecnieks – Artūrs Štālbergs, Vernons Hemiltons, Mareks Jurevičus, Kaspars Cipruss un Klāvs Ansons.

Pirmās spēles raksturs parādīja, ka liepājniekiem pirms došanās uz Līvāniem jāpaveic nopietns sagatavošanās mājas darbs, ja nu gadījumā nav vēlmes pagarināt sēriju līdz trim spēlēm, jo otrajā divīzijā spēlējošā komanda Liepājā parādīja, ka nav ar pliku roku ņemama.

Arī Līvānos mača pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzīgā cīņā – sākumā mazliet veiksmīgāki bija laukuma saimnieki, taču vēlāk Cipruss panāca izlīdzinājumu, un Mētra kopā ar Štālbergu izvirzīja vadībā viesus. Turpinājumā līvānieši ilgu laiku nespēja gūt punktus, un tādējādi liepājnieki ieguva ne tikai iniciatīvu, bet arī solīdu pārsvaru, noslēdzoties pirmajam puslaikam, rezultāts uz tablo bija 45:26. Tikpat veiksmīgi mūsējiem izdevās arī turpināt – ar ātru spēli, kurā atzīstami darbojās visi mačam pieteiktie basketbolisti, liepājnieki spēja panākt jau vairāk nekā 30 punktu pārsvaru. Protams, pirms pēdējām desmit minūtēm droši vien laukuma saimnieki bija zaudējuši cerības uz izglābšanos, taču viņi turpināja cīnīties, un beigu beigās rezultāts nebija tik graujošs. Liels nopelns tajā ir mājinieku līderim Gatim Gargažinam, kurš visā spēlē sameta 28 punktus. Rezultatīvākie "Liepājas lauvu" rindās bija Jevgēņijs Kosuškins un Salvis Mētra, kuri sameta pa 13 punktiem katrs, bet 12 Kaspara Ciprusa (viņam arī 11 atlēkušās bumbas) kontā.

Pirmā ceturtdaļfināla spēle ar komandu "ASK/Rīga" notiks 22.aprīlī izbraukumā, bet Liepājā otrais mačs paredzēts 28.aprīlī. Pusfinālists tiks noskaidrots sērijā līdz divām uzvarām.