Vējš: ZR 3.6 m/s

Vārdadiena: Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

TV – Kosuškina un Jureviča uzvara  (13)

Atslēgvārdi liepājas lauvas

Otrdien Latvijas Basketbola līgā BK "Liepājas lauvas" savā laukumā tikai pašā mača izskaņā ar 84:82 (25:25, 25:17, 16:21, 18:19) pārspēja komandas "Bumerangs/Gulbene/ASK" basketbolistus. Iepriekšējās spēlēs mūsu basketbolistiem ar gulbeniešiem bija veicies ļoti labi un visas uzvaras tika izcīnītas pārliecinoši. Tiesa, tagad kluba "Bumerangs/Gulbene/ASK" galvenā trenera posteni ieņēmis pazīstamais basketbolists Edmunds Valeiko, pēc kura stāšanās amatā gulbeniešiem izdevās izcīnīt vienu uzvaru BBL Izaicinājuma kausā pār komandu "Alytus".

Visiem zināms, ka pēc treneru maiņas parasti komanda ir uz viļņa, to varēja redzēt arī šajā cīņā, kuru liepājnieki iesāka visai pasīvi, bet viesi – ar enerģisku cīņassparu un kaujiniecisku skatienu, ko lauvu sejās gribēdams nevarēja saskatīt. Atšķirībā no iepriekšējām cīņām ar vidzemniekiem šī patiešām ritēja punkts punktā. Jā, vienubrīd mājinieki panāca deviņu punktu pārsvaru, taču tas izgaisa tikpat ātri, cik bija iegūts.

Līdz trešās ceturtdaļas sākumam "Liepājas lauvu" rindās līdera lomu bija uzņēmies Jevgēņijs Kosuškins, kurš pirmā puslaika beigās pamanījās trāpīt pat trīs tālmetienus pēc kārtas, arī trešās ceturtdaļas sākumā pirmās sešas minūtes punktus bija guvis tikai viņš, taču pēc tam viņam apgriezienus nācās samazināt piezīmju dēļ. Bija jāmeklē jauns līderis, jo komandas spēle mūsējiem neeksistēja, un, ja kombinācijas tika veidotas, tās lielākoties beidzās ar fiasko jeb vienkārši pazaudētu bumbu. Kamēr no viesiem Gundars Rauza, Uldis Rudzītis un vēlāk arī Jānis Pozņaks ārdīja liepājnieku aizsardzību, spēli uz saviem pleciem uzņēmās Mareks Jurevičus, un, pateicoties tieši viņa pūlēm, mūsu basketbolisti galotnē spēja uzvarēt. Iespējams, mača beigas nebūtu tik nervozas, ja Salvis Mētra būtu realizējis vairāk par diviem no desmit soda metieniem. Rezultatīvākie "Liepājas lauvu" rindās bija jau pieminētie Kosuškins un Jurevičus, kuri guva pa 24 punktiem katrs.

Nākamo spēli "Liepājas lauvas" aizvadīs jau piektdien, izbraukumā tiekoties ar "Ventspils" basketbolistiem.

Komentāri

BK "Liepājas lauvas" galvenais treneris Armands Misus:
– Pēc sestdienas spēles, šāds sniegums jau bija gaidāms, un atsevišķi spēlētāji nebija noskaņojušies cīņai. Labi, ka galotnē izdevās uzvarēt, liels nopelns šajā panākumā ir Kosuškinam, kuram, manuprāt, bija labākā spēle sezonā, tāpat arī Jurevičus beigās uzņēmās līdera lomu. Amerikāņu leģionāra Arona Džonsona sniegumu pagaidām nevēlētos komentēt.

Komandas "Bumerangs/Gulbene/ASK" galvenais treneris Edmunds Valeiko:
Ar spēli neesmu apmierināts, jo zaudējām, taču puiši cīnījās godam. Liepājas komanda ir labi nokomplektēta ar individuāli spēcīgiem spēlētājiem, ar kuriem netikām galā – bija pārāk daudz brīvu metienu. Līdz pat sezonas beigām nedomāju, ka komandas sastāvā notiks kādas pārmaiņas, turpināsim trenēties un cerēsim uz labāku iznākumu nākamreiz.

Miks Kuncītis,

Salīdzinot ar iepriekšējām cīņām, šoreiz gulbenieši mūsējiem lika krietni pasvīst, lai tikru pie uzvaras.