Vējš: ZR 6.4 m/s

Vārdadiena: Salvis, Selva, Venta

TV – "Lauvām" izdodas revanšēties  (19)

Atslēgvārdi basketbols | liepājas lauvas

Svētdien Latvijas Basketbola līgā BK „Liepājas lauvas” savā laukumā ar 81:68 (26:29, 26:15, 17:7, 12:15) pārspēja „Zemgales” basketbolistus, tādējādi revanšējoties par zaudējumu Jelgavā. „Liepājas lauvām” šajā spēlē nevarēja palīdzēt viens no līderiem Artūrs Štālbergs un Aleksandrs Pavlovs – abi apslimuši.

Spēles pirmajās minūtēs liepājnieki izvirzījās vadībā ar 10:3, taču turpinājumā „Zemgales” komandas spēlētāju Ilmāra Bergmaņa un Mārtiņa Berķa meistarība un trāpīgās rokas palīdzēja ne tikai atspēlēties, bet arī panākt vadību. Otrās ceturtdaļas vidū liepājnieku pielietotā zonas aizsardzība labumu nedeva – viesi īsā laika sprīdī guva divus tālmetienus un mūsējie bija spiesti mainīt spēles zīmējumu. Atgriešanās pie cilvēks cilvēku segšanas deva rezultātu un pirmo puslaiku mājinieki noslēdza savā labā ar 52:44.

Trešajā ceturtdaļā ļoti pārliecinoši mūsējo rindās darbojās Uģis Viļums, kura darbības gan aizsardzībā, gan uzbrukumā pretinieku teju nokautēja un „Liepājas lauvām” jau bija 18 punktu pārsvars. Galotnē viesu centieni atspēlēties nevainagojās panākumiem, taču „Zemgales” komanda vismaz panāca neizšķirtu divu spēļu summā, jo iepriekš liepājnieki zaudējā Jelgavā tieši ar 13 punktu starpību. Rezultatīvākais mūsu komandā bija Uģis Viļums ar 24 punktiem, bet Jevgēņijs Kosuškins sameta 15.

Arī nākamo spēli BK „Liepājas lauvas” aizvadīs savā laukumā, kad 23.novembrī LBL ietvaros spēkosies ar „Valmieras” komandu.

BK „Liepājas lauvas” starta piecnieks – Uģis Viļums, Salvis Mētra, Vairis Pusaudzis, Jevgēņijs Kosuškins un Aleksejs Zorins.

Komentāri

BK „Liepājas lauvas” galvenais treneris Oļegs Okulovs:
– Pēc spēles Jelgavā bijām izdarījuši secinājumus, zinājām, ka Berķi un Bergmani būs grūti noturēt, tā arī bija. Taču šoreiz labi spēlētāji tika galā ar pretinieku garajiem, piemēram, Bambim. Jā, šī Viļumam varētu būt pagaidām labākā spēle, taču katrs šajā mačā deva savu ieguldījumu. Apslimušais Pavlovs treniņus, visdrīzāk, atsāks ceturtdien, bet par Štālbergu pagaidām grūti spriest.

BK „Zemgale” galvenais treneris Varis Krūmiņš:
– Nospēlējām slikti. Ja metienos no distances vēl viss bija kārtībā, tad groza tuvumā aizmetām garām gandrīz visu, ko varējām, kaut arī iespēju bija daudz. Garo spēlētāju ieguldījums šajā mačā bija ļoti minimāls, tāpēc arī zaudējām.