Vējš: Z 5.0 m/s

Vārdadiena: Drosma, Drosmis, Elīna

TV – "Liepājas lauvas" piekāpjas vicečempioniem  (36)

Atslēgvārdi liepājas lauvas | basketbols

Piektdien Latvijas Basketbola līgas pirmās divīzijas čempionātā BK „Liepājas lauvas” savā laukumā piekāpās pērnās sezonas vicečempioniem „ASK/Rīga” basketbolistiem – 68:92 (11:24, 21:22, 16:20, 20:26).

BK „Liepājas lauvas” starta piecnieks – Jevgēņijs Kosuškins, Uģis Viļums, Artūrs Štālbergs, Vairis Pusaudzis un Aleksejs Zorins.

Mača pirmās minūtes veiksmīgākas bija mājiniekiem, kuri izvirzījās vadībā ar 9:4, taču ilgāku laiku noturēt „ASK/Rīga” basketbolistus zaudētāju lomā mūsu puišiem īsti nebija pa spēkam. Gandrīz deviņas minūtes „Liepājas lauvas” no spēles nespēja gūt ne punkta un līdz ar to viesi ieguva iniciatīvu un drošu pārsvaru rezultātā, kas otrās ceturtdaļas sākumā sasniedza gandrīz 20 punktus. Vēlāk vēl uz brīdi mūsējie samazināja rezultāta starpību līdz mīnus desmit, taču cīņas gaita nemainījās un rīdzinieki svinēja pārliecinošu uzvaru.

Rezultatīvākie mūsējo rindās bija Jevgēņijs Kosuškins un Aleksejs Zorins, kuri guva attiecīgi 15 un 14 punktus, bet Uģa Viļuma rēķinā – 11.

Komentārs

„ASK/Rīgas” galvenais treneris Ramūns Butauts:
– Vispirms gribu pateikt, ka biju ļoti patīkāmi pārsteigts par Liepājas jauno sporta halli, kas patiešām ir lieliska. Ar spēli, protams, esmu apmierināts, jo uzvarējām. Tikko bijām aizvadījuši smagu cīņu Francijā, tādēļ šoreiz vairāk spēles laika uzticēju rezervistiem un basketbolistiem, kas vēl nav sasnieguši optimālo formu. Šim mačam gatavojāmies ļoti nopietni, jo pats klātienē redzēju to spēli, kurā lauvas pārspēja Latvijas čempionus. Liepājnieki tiešām cīnījās līdz galam un īsti atsālbināties mums neļāva.