Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Latvijas līgas ceturtdaļfinālu priekškars veras

BK ”Ogrei” noslēdzot savu ceļu kārtējā Latvijas-Igaunijas apvienotās līgas sezonā, kļuvis skaidrs mūsu nacionālās līgas ceturtdaļfinālu grafiks. ”Liepājai” neērtās ”Latvijas Universitātes” (LU) pārbaudījums ar mājas spēli sāksies jau ceturtdien.

Līdzīgu ainu ceturtdien pulksten 19 vērosim Liepājas Olimpiskajā centrā. Šoreiz gan uz spēles iespēja paspēkoties par Latvijas medaļām. (Foto: Ģirts Gertsons)
04.04.2023 06:00

Roberts Džeriņš

Regulāro sezonu apvienotajā līgā ”Liepāja” noslēdza par divarpus (dalīta 9.–11. vieta) pozīcijām augstāk nekā enerģiskie studenti (13.), tomēr abās savstarpējās spēlēs piedzīvoti zaudējumi.

Vēl jo vairāk – ”LU” mūsējiem izrādījies tiešām neparocīgs pretinieks, jo apspēlēt rīdziniekus nav izdevies jau četrus mačus no vietas.

Pēdējā uzvara 2021. gada martā, turklāt tā noslēdza piecu panākumu sēriju pret šiem pretiniekiem. Interesanti, ka arī iepriekš abas komandas apmainījušās ar īsākām un garākām uzvaru sērijām.

Ceturtdaļfināls liepājniekiem startēs ceturtdien un turpināsies, līdz viena no duelantēm tiks pie trim uzvarām.

Mūsējiem arī nosacīta mājas spēļu priekšrocība, jo, gadījumā, ja sērija ieviliksies līdz galējībai, trīs no pieciem mačiem uzņems Liepājas Olimpiskā centra arhitektoniskās aprises. Pāra uzvarētāju pusfinālā gaida ”VEF”.

Pērn ”Liepāja” izslēgšanas spēļu pirmo ciklu nepārvarēja, trīsreiz pēc kārtas zaudējot ”Ogrei”, savukārt ”LU” aizraujošā sērijā ar 3:2 pārspēja ”Valmieru” un pusfinālā ar 0:3 piekāpās vefiņam.