Ceturtdiena, 9. maijs Klāvs, Einārs, Ervīns

Latvijas izlase piekāpjas Spānijas basketbolistēm

15.06.2009 21:47

Eiropas sieviešu basketbola čempionāta E apakšgrupas pēdējā, trešajā spēlē pirmdien Latvijas valstsvienība ar rezultātu 60:67 (19:17, 13:14, 17:16, 11:20) piekāpās pašreizējām Eiropas vicečempionēm, Spānijas izlasei, līdz ar to ierindojoties trešajā vietā grupas kopvērtējumā.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākās spēlētājas bija Anete Jēkabsone-Žogota ar 18 gūtiem punktiem un četrām rezultatīvām piespēlēm, kā arī Liene Jansone ar desmit punktiem. Savukārt Spānijas komandas rindās 25 punkti bija Annas Montanjanas kontā. Sabīne Niedola laukumā pavadīja minūti un 11 sekundes, kuru laikā izcīnīja vienu atlēkušo bumbu.

Mača pirmajā minūtē komandas līdere Jēkabsone-Žogota izvirzīja vadībā Latvijas izlasi, bet pēc tam sekoja vairāki neprecīzi metieni mājinieču izpildījumā, un vadību pārņēma Spānijas komanda. Ceturtdaļas vidū Spānijas izlase, pateicoties ātrai pārejai no aizsardzības uzbrukumā, palielināja savu pārsvaru līdz 11:6, bet pēc tam sekoja precīzs tālmetiens Jēkabsones-Žogotas izpildījumā, un rezultāta starpība samazinājās līdz diviem punktiem. Divas minūtes pirms pirmās ceturtdaļas beigām pēc Latvijas izlases izcīnītas atlēkušās bumbas aizsardzībā Dita Krūmberga ātrajā uzbrukumā atjaunoja neizšķirtu rezultātu 15:15, bet neilgi pēc tam Aija Brumermane panāca jau 17:15 mājinieču labā. Iegūto divu punktu pārsvaru izdevās noturēt līdz ceturtdaļas beigām – 19:17.

Otrās ceturtdaļas sākumā latvietēm izdevās palielināt rezultāta starpību līdz četriem punktiem, bet trešās minūtes sākumā Amaja Valdemoro raidīja grozā trīspunktu metienu, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam -24:23. Pēc diviem neprecīziem Latvijas valstsvienības uzbrukumiem spānietēm izdevās izvirzīties vadībā. Pēc tam sekoja vairākas kļūdas uzbrukumā abu komandu izpildījumā, un gandrīz trīs minūtes rezultāts nemainījās.

Četras minūtes pirms pirmā puslaika beigām Spānijas komanda atjaunoja trīs punktu pārsvaru, kuru Ieva Tāre pēc dažām sekundēm atkal samazināja līdz minimumam – 27:26. Nedaudz vairāk par minūti pirms puslaika beigām teicami aizsardzībā nospēlēja Zane Tamane, atņemot pretiniecei bumbu driblā, un pēc tam arī pati ar precīzu metienu noslēdza Latvijas izlases uzbrukumu, panākot pirmā puslaika beigu rezultātu – 32:31.

Otrā puslaika sākumā spānietēm pēc precīza trīspunktu metiena izdevās izvirzīties vadībā, bet pēc tam ar diviem precīziem tālmetieniem atbildēja Jansone, panākot 38:34. Līdz trešās ceturtdaļas vidum Latvijas basketbolistēm izdevās panākt sešu punktu pārsvaru – 44:38. Tomēr spānietes nepadevās, un septītajā minūtē rezultāta starpība atkal bija samazināta līdz vienam punktam. Trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām Spānijas izlase panāca neizšķirtu 45:45. Minūti pirms ceturtdaļas noslēguma Zane Eglīte atjaunoja trīs punktu pārsvaru – 49:46. Pēdējās desmit mača minūtes sākās ar rezultātu 49:47 Latvijas izlases labā.

Izšķirošo, ceturto ceturtdaļu Latvijas valstvienība uzsāka neveiksmīgi, ļaujot pretiniecēm nepilnu trīs minūšu laikā gūt desmit punktus pēc kārtas un panākt lielāko pārsvaru šajā spēlē – 57:49. Četras minūtes pirms mača beigām Jēkabsone-Žogota realizēja tālmetienu, samazinot rezultāta starpību līdz 63:58, bet sekojošo Spānijas izlases uzbrukumu ar precīzu trīspunktu metienu noslēdza Valdemoro, atjaunojot astoņu punktu pārsvaru. Sākoties spēles pēdējai minūtei, spānietes joprojām atradās vadībā ar septiņu punktu pārsvaru, kuru atlikušajā laikā sadeldēt neizdevās, un cīņa noslēdzās ar rezultātu 67:60 Spānijas labā.

Kā ziņots, pārējos divos pirmdien notikušajos E apakšgrupas mačos Grieķijas izlase ar rezultātu 59:57 pārspēja Slovākiju, bet Čehijas komanda ar 82:68 apspēlēja Polijas valstsvienību.

Jau ziņots, ka E apakšgrupas pirmajā mačā Latvijas izlase ceturtdien ar 65:47 pieveica 2005.gada čempionvienību Čehiju, garantējot sev vietu ceturtdaļfinālā, bet otrajā spēlē sestdien ar rezultātu 69:78 zaudēja Slovākijai. Savukārt Spānija vispirms ar 67:48 uzveica Grieķiju, bet pēc tam ar rezultātu 67:55 pārspēja arī Polijas valstsvienību.

E apakšgrupas kopvērtējuma pirmo vietu ar desmit punktiem izcīnīja Spānija, bet otro vietu ieņēma Slovākijas izlase, kuras rēķinā ir astoņi punkti. Astoņus punktus izcīnīja arī Latvijas valstsvienība, bet, tā kā tika piedzīvots zaudējums mačā ar Slovākiju, latvietes ierindojās trešajā vietā. Ceturto vietu grupā izcīnīja Grieķijas komanda ar septiņiem punktiem, piektajā vietā ierindojās Čehijas izlase ar sešiem punktiem, savukārt pēdējā – sestajā vietā palika Polijas valstsvienība, kuras rēķinā arīdzan seši punkti.

Pēc otrā posma grupu turnīra spēlēm četras abu grupu labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, pēc kura visas astoņas komandas aizvadīs vēl divus mačus, noskaidrojot galējo vietu sadalījumu čempionātā.

Jau ziņots, ka iepriekšējā Eiropas čempionātā, kas 2007.gadā notika Itālijas pilsētā Kjeti, Spānijas izlase finālmačā ar rezultātu 68:74 zaudēja Krievijas valstsvienībai. Savukārt 2001., 2003. un 2005.gada Eiropas čempionātos spānietes izcīnīja bronzas medaļas.

Par Eiropas čempionēm Spānijas basketbolistes pirmo un vienīgo reizi kļuva 1993.gadā.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalās ceturto reizi (trešo pēc kārtas), un līdz šim labākais sasniegums tai ir bijusi iepriekšējā čempionātā izcīnītā ceturtā vieta.

Latvijas sieviešu valstsvienības sastāvs Eiropas čempionātā: Anete Jēkabsone-Žogota, Gunta Baško, Ieva Tāre, Zane Tamane, Zane Eglīte, Dita Krūmberga, Aija Brumermane, Anda Eibele, Aija Putniņa, Kristīne Kārkliņa, Sabīne Niedola, Liene Jansone.