Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Latvijas juniores piekāpjas Itālijai, netiekot ceturtdaļfinālā

13.07.2011 20:52

Latvijas U-20 izlases basketbolistes nespēlēs Eiropas čempionāta A divīzijas ceturtdaļfinālā, jo pēdējā otrā posma spēlē ar 61:70 piekāpās Itālijai. Tik svarīgajā mačā komanda pieļāva 24 kļūdas, no kurām ceturto daļu mača pēdējās minūtēs.

Cīņā par devīto vietu nākamās mūsu pretinieces būs turcietes.

Sabīne Niedola laukumā pavadot 26 minūtes guva 14 punktus realizējot 6/8 divpunktu metieniem, 6/10 soda metieniem un aizmetot garām abus trīspunktu metienus. Vēl S. Niedola spēles protokolā atzīmējās ar sešām atlēkušajām bumbām, no kurā vienu izcīnīta uzbrukumā, divām rezultatīvām piespēlēm, četrām kļūdām, diviem noteikumu pārkāpumiem, divām pārtvertām bumbām un arī diviem boķētiem metieniem.

Tikai uzvara ar vismaz sešu punktu pārsvaru ļautu latvietēm turpināt cīnu par medaļām. Pirmajās minūtēs uzbrukumā paļāvāmies uz Sabīni Niedolu, kuras precizitāti ļāva panākt 7:2. Tas arī kļuva par mūsu dāmu lielāko pārsvaru pirmajā ceturtdaļā. Pēdējā ¼ minūtē pretinieces pirmo reizi izrāvās vadībā, bet otrās desmitminūtes ievadā jau 16:22. Pēc minūtes pārtraukuma latvietes, labi cīnoties pie pretinieču groza, uz brīdi apturēja izrāvienu, bet ceturtdaļas vidū kļūdu un neprecīzo metienu virkne noveda pie desmit punktu deficīta – 21:31. Pašās puslaika beigās no -13 pievilkām līdz -8, bet pēdējā sekundē itālietes realizēja savu piekto tālmetienu, panākot 39:28.

Pret augumā mazākajām pretiniecēm zaudējām cīņu pie groza (18:21), pieļāvām vairāk kļūdu (12 pret 10) un daudz sliktāk metām no tālās distances (1/8 pret 5/10). Otrajā puslaikā bija jāatspēlē 17 punktu deficīts.

Trešajā ceturtdaļā bija vairākas iespējas samazināt punktu deficītu, bet iespējas netika izmantotas un sākoties pēdējam spēles cēlienam rezultāta tablo vēstīja 43:56. Pēdējo spēles ceturksni izdevās iesākt labi, gūstot sešus punktus pēc kārtas. Pēc 4 nospēlētām minūtēm ceturtajā ceturdaļā rezultāta starpība bija vairs tik -5. Turpinot veiksmīgi spēlēt latvietes punktu deficītu samazināja līdz trīs – 59:62. Saspringtā spēles galotne veiksmīgāk padevās ietālietēm, kas mūsu spēlētājas piespieda vairāk kārt kļūdīties, bet pašas atbildēja ar realizētiem metieniem. Spēles gala rezultāts 61:70.

Latvietes cīņā par 9.-12. pozīciju tiksies ar Turciju. Šis mačs piektdien 21:30.