Latvijas juniori desmitie pasaulē

09.07.2011 13:00

Šodien pasaules U-19 basketbola čempionāta spēlē par devīto vietu Ziedoņa Jansona vadītie Latvijas basketbolisti tomēr nespēja revanšēties Brazīlijas vienaudžiem, piekāpjoties ar 73:81 un ieņemot desmito vietu. Dāvis Bertāns Latvijas valstsvienības rindās bija rezultatīvākais ar 25 punktiem.

Liepājnieks Arnolds Helmanis laukumā pavadīja 8 minūtes. To laikā punktus neguva, bet izcīnīja trīs atlēcošās bumbas, divreiz rezultatīvi piespējēja un tik pat reizes pārkāpa noteikumus.

Abas komandas aktīvi iesāka spēli, bet spēles rezultātu pēc labas Kaspara Vecvagara piespēles atklāja Dāvis Bertāns. Tuvāko minūšu laikā latvieši guva vēl piecus punktus, panākot jau 8:3. Pēc tam gan sekoja gara neveiksmju josta septiņu minūšu garumā – šis laika posms tika zaudēts ar 2:16, tādejādi visā spēlē nokļūstot iedzinēju lomā ar 10:19. Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar 14:21.

Pateicoties Bertāna un Dukuļa rezultatīvajai spēlei otrās ceturtdaļas pirmajā pusē latviešiem izdevās pievilkt līdz trijiem punktiem (23:26), taču tam atkal sekoja kritums, jo mūsējie netika galā ar Meindlu un Njeto – 25:36. Puslaika izskaņā gan īstajā brīdī precīzi metieni padevās Brēmeram un Čoderam, kas ļāva pietuvoties sešu punktu attālumā – 35:41.

Ļoti apņēmīgs Latvijai izdevās trešās ceturtdaļas sākums, kad latvieši veica izrāvienu 9:2, atgūstot vadību pēc Vecvagara metiena – 44:43. Vēlāk Bertāns ar soda metienu panāca arī divu punktu pārsvaru, tomēr līdz ceturtdaļas beigām vadība mainījās vēl vairākkārt. Minūti līdz trešās ceturtdaļas beigām rezultāts bija neizšķirts, bet atlikušajā laikā Njeto un Roseto realizēja soda metienus, bet Timmas un Brēmera tālmetieni nebija precīzi – 54:58.

Izšķirošās desmitminūtes sākumā latvieši nespēja nosegt Irigojenu, kurš bija precīzs no tālās distances, vēlāk divus soda metienus realizēja Roseto, bet pēc brīža vēlreiz rezultatīvi uzbrukumu noslēdza Irigojens – 54:65. Bertāns, Dukulis un Brēmers palīdzēja pievilkt līdz -5, vēlāk brazīliešu pārsvars sadila arī līdz trim punktiem, tomēr mača izskaņā Brazīlijai izdevās nosargāt uzvaru. Latvijas basketbolisti piekāpās ar 73:81, izcīnot desmito vietu pasaules U-19 čempionātā.