Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Latvijas meitenes piecās minūtēs izsēj 20 punktus, bet uzvar

12.07.2011 18:57

Pamatīgi panervozēt šodien lika mūsu Latvijas U-20 meiteņu basketbola izlase, kas ļoti svarīgā Eiropas čempionāta otrā posma spēlē ar Nīderlandi trešās ceturtdaļas izskaņā gandrīz izlaida no rokām 22 punktu pārsvaru, bet beigās uzvara tomēr neizpalika – 67:58.

Latvijas izlases basketbolistes spēli iesāka ļoti veiksmīgi, nedaudz vairāk nekā trīs minūšu laikā panākot 8:0. Sekojošais pretinieču paņemtais minūtes pārtraukums uz brīdi atdzesēja latvietes (8:5), bet ātri vien iniciatīva atkal pārgāja Latvijas pusē. Pirmajā ceturtdaļā punktus mūsējām guva uzreiz piecas basketbolistes, kas mazajā pārtraukumā ļāva doties ar astoņu punktu handikapu – 18:10.

Iesākto darbiņu meitenes turpināja arī otrajā ceturtdaļā, pārliecinoši turoties vadībā ar 10-12 punktiem. Mūsējās bija labākas gan cīņā zem groziem (puslaikā 24:15), gan arī metienu precizitātē (48,3% pret 22,6%). Arī kļūdu bija salīdzinoši maz (septiņas), kas ļāva pirmo puslaiku noslēgt ar solīdo 35:20. Pirmajā puslaikā 8 punkti un septiņas atlēkušās bumbas Kristīnei Vītolai, bet Anetei Kiršteinei desmit punkti.

Otrā puslaika sākumā Latvija pirmo reizi pārsniedza arī 20 punktu pārsvaru, 25. minūtē panākot pat iespaidīgo 45:23. Pāris minūšu laikā pretinieces veica izrāvienu 15:3, taču vēl pusotru minūti līdz 3. ceturtdaļas beigām atradāmies vadībā ar 50:38. Nedaudz vairāk par minūti bija nepieciešams pretiniecēm, lai atspēlētu desmit punktus… Pēdējo ceturtdaļas trīspunktnieku ielaidām pēdējā sekundē pēc neizcīnītas atlēkušās bumbas pie sava groza. Iesākot pēdējo ceturtdaļu, vairs tikai 50:48 mūsu labā.

Sabīnes Niedolas un Kristīnes Vītolas veiksmīgā darbība uzbrukumā, kā arī daudzās pretinieču kļūdas (bija arī nesportiskā piezīme) ļāva latvietēm vadību nosargāt, bet līdz pat galotnei par uzvaru justies droši nevarēja. Niedola pēdējās minūtēs ļoti īsā laikā pamanījās nopelnīt trīs piezīmes pēc kārtas, tomēr ceturtdaļas gaitā iekrātais 6-8 punktu pārsvars tika noturēts, un pirmā uzvara otrajā posmā bija kabatā – 67:58.

Lai garantētu vietu ceturtdaļfinālā, latvietēm rīt jāuzvar Itālija, bet vietai labāko astotniekā var pietikt arī ar Nīderlandes uzvaru pār Lielbritāniju (holandietēm jāuzvar ar no +6 līdz +10 punktu pārsvaru).

Otrajā puslaikā ļoti produktīvi nospēlēja Sabīne Niedola (īpaši svarīgākajos brīžos), kopumā savācot 20 punktus, 13 atlēkušās bumbas, četras rezultatīvas piespēles. Vītola pievienoja 18 punktus un tikpat atlēkušās bumbas. Vēl Kristīnei arī 4 bloki. 15 punkti Kiršteinei.

Latvija – Nīderlande 67:58 (18:10, 17:10, 15:28, 17:10)
Latvija: Niedola 20 (13 atl.b.), Vītola 18 (18 atl.b.), Kiršteine 15, Fomina 5, Rozenberga 4, Gulbe 2, Gotfrīda 2, Brance 1.