Latvijas U-19 izlase zaudē arī krieviem

06.07.2011 20:44

Šovakar Latvijas U-19 basketbolisti, aizvadot vāju ceturto ceturtdaļu, nespēja noturēt iekrāto pārsvaru un piedzīvoja ceturto zaudējumu pēc kārtas, piekāpjoties Krievijai ar 63:73 Latvijas basketbolisti turpinājumā cīnīsies par 9.-12.vietu.

Šīs dienas spēlē liepājnieks Arnolds Helmanis spēlēja tikai 5 minūtes, bet to laikā guva 3 punktus, realizējpt vienu no diviem divpunktu metieniem un vienu no diviem sodiņiem. Vēl A. Helmanis izcīnīja vienu atlēkušo bumbu un vienu reizi kļūdījās.

Spēli Ziedoņa Jansona vadītie basketbolisti iesāka ļoti apņēmīgi, vadību pārņemot jau pašā spēles sākumā, bet trešajā minūtē pēc Jāņa Timmas tālmetiena sasniedzot jau desmit punktu pārsvaru – 12:2. Pāris minūtes vēlāk, ceturtdaļas vidū, Edmunds Dukulis jau panāca +12 (18:6), taču tad iespēlējās arī Krievijas basketbolisti un ceturtdaļas otrajā pusē latvieši guva vien trīs punktus, ļaujot krieviem uz pusi sadeldēt mūsējo pārsvaru – 21:15.

Otrās ceturtdaļas ievads labāks bija krieviem – vispirms no trīspunktu līnijas precīzs bija Dmitrijs Kulagins, bet brīdi vēlāk naski aizsardzībā nospēlēja Vladislavs Truškins, pārtverot bumbu, triecot to grozā un samazinot Latvijas pārsvaru līdz minimumam – 21:20. Par laimi, Bertāna un Timmas rezultatīvā spēle ļāva latviešiem atkal atrauties līdz +5 un šis pārsvars tika saglabāts līdz pat pirmā puslaika beigām – 32:27.

Pēc pārtraukuma spēli sekmīgāk uzsāka Latvijas U-18 basketbolisti, kas pateicoties Bertāna, Dukuļa un Siliņa precīzajiem metieniem panāca +8. Krievijai izdevās nedaudz sadeldēt latviešu pārsvaru, taču Brēmers un Vecvagars palīdzēja Latvijai atjaunot vairāk nekā desmit punktu pārsvaru – 45:34. Tiesa, uzreiz pēc tam mūsējie zaudēja septiņus punktus pēc kārtas, taču ceturkšņa izskaņu latvieši nospēlēja nedaudz veiksmīgāk, noslēdzot to ar 49:43.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā Timma panāca +7, taču nākamās divas minūtes zaudēja ar 0:9, pirmoreiz spēlē nonākot iedzinēju lomā ar 52:54. Ziedoņa Jansona pieprasītais minūtes pārtraukums ļāva apturēt krievu ofensīvu, bet dažas minūtes vēlāk Vecvagars realizēja kārtējo tālmetienu, atjaunojot vadību Latvijai – 62:61. Diemžēl tā bija pēdējā reize spēlē, kad mūsējie bija priekšgalā – pēc tam sekoja bezpunktu periods latviešu izpildījumā gandrīz piecu minūšu garumā, kuras tika zaudēts ar 0:11 (62:72). Spēli Latvijas jaunie basketbolisti zaudēja ar 63:73.