Latvijas U20 basketbola izlasei elite paliek nesasniegta

Latvijas U20 vīriešu basketbola izlase Eiropas čempionāta B divīzijas ceturtdaļfinālā ar rezultātu 76:79 (12:23, 21:17, 21:16, 22:23) piekāpās Serbijas izlasei un neturpināja cīņu par atgriešanos elites grupā.

27.07.2022 06:00

Latvijas izlasē ar 18 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām, diviem bloķētiem metieniem un četrām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Krišs Helmanis. Latvieši izcīnīja vairāk bumbu zem groziem (39/28), taču realizēja mazāk metienu no spēles (41%/50%). Pretinieki latviešu kļūdas pārvērta 23 punktos, kamēr Latvijas basketbolisti pēc serbu kļūdām guva tikai piecus.

Pirmajā puslaikā serbi iekrāja 17 punktu pārsvaru, taču latvieši to nodzēsa un ar precīziem soda metieniem uz brīdi pārņēma vadību. Serbi bija priekšā arī lielu daļu ceturtās ceturtdaļas, līdz piecas minūtes līdz pamatlaika beigām Ričards Daniels Vanags ar tālmetienu panāca 67:67, bet pusotru minūti līdz finālsvilpei mūsējie panāca 73:71.

Galotni gan sekmīgāk aizvadīja serbi, bet Kristiāna Šulca pēdējā sekundē no tālienes mestā bumba trāpīja pa stīpu un grozā neielidoja. Zaudējums mūsējiem liedza turpināt cīņu par trim vakancēm uz elites divīziju, un latvieši čempionātā turpināja spēkoties par 5. līdz 8. vietu.

Pēc sāpīgās neveiksmes latvieši parādīja raksturu un pārliecinoši ar 85:62 (27:15, 20:17, 21:12, 17:18) pieveica Ziemeļmaķedoniju. Latvija nevienu brīdi nenokļuva zaudētāju lomā. Uzvarētāju labā pa 15 punktiem un astoņām atlēkušajām bumbām sakrāja Krišs Helmanis un Ričards Daniels Vanags.

Liepājas basketbolists Gustavs Jakubauskis realizēja vienīgo izmesto divpunktnieku. Ziemeļmaķedonijas izlasē neviens no basketbolistiem netika līdz ar diviem cipariem rakstāmam punktu skaitam, četriem pretiniekiem gūstot pa astoņiem punktiem.

Lai gan ziemeļmaķedonieši izcīnīja vairāk atlēkušo bumbu (50:44), tomēr latvieši bija precīzāki metienos (44%/32%) un mazāk kļūdījās (15:19).

Čempionāta pēdējā mačā, cīņā par 5. vietu, Latvija ar 66:80 (13:21, 23:16, 13:22, 17:21) piekāpās Zviedrijas vienaudžiem. Pirmais puslaiks aizritēja ar mainīgām sekmēm – ievads labāks padevās zviedriem, bet otrajā ceturtdaļā latvieši pielika agresivitātē un 19. minūtē panāca neizšķirtu.

Vēl līdz trešās ceturtdaļas vidum laukumā ritēja līdzvērtīga spēkošanās, tomēr, sākot ar 25. minūti, skandināvi pārņēma iniciatīvu un pirms spēles izšķirošā nogriežņa panāca desmit punktu pārsvaru.

Mūsējie par intrigu vairs neparūpējās un čempionātu noslēdza 6. vietā. Toms Skuja zaudētāju rindās atzīmējās ar 13 punktiem.