Ceturtdiena, 21. jūnijs

Vārdadiena: Egita, Emīls, Monvīds

"Liepājas papīrs"/LSSS basketbolistes droši uzvar apvienotā čempionāta spēlē

Atslēgvārdi basketbols | liepājas papīrs/lsss

"Liepājas papīrs"/LSSS basketbolistes piektdien, 16. februārī, Latvijas un Igaunijas apvienotā sieviešu basketbola čempionāta spēcīgākās divīzijas spēlē ar rezultātu 74:49 (23:18, 17:12, 17:7, 17:12) pārliecinoši pārspēja "TTT Rīga-Juniores" spēlētājas.

Liepājniecēm pieteikumā bija vien astoņas spēlētājas, par rezultatīvāko ar 19 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām kļūstot Ievai Vītolai, kamēr ar 18 punktiem izcēlās turnīra labākā spēlētāja janvārī Laura Puriņa.

Savukārt mājiniecēm ar 18 punktiem atzīmējās ventspilniece Dinija Sanda Pāvelsone.

Mājiniecēm spēle sākās ar aukstu dušu. Ieva Vītola netrāpīja pirmo trīspunktu metienu, taču Ieva Veinberga un Sindija Kudule trāpīja trīs tālmetienus pēc kārtas, panākot viešņām divciparu pārsvaru – 0:13. Juniores atguvās – otrās ceturtdaļas sākumā pēc Dinijas Pāvelsones trīspunktnieka starpība saruka līdz diviem punktiem (23:25).

Nākamajās 28 minūtēs notika pretējais. Junioru metienu precizitāte strauji saruka – mājinieces visā spēlē trāpīja tikai katru ceturto metienu (17/68 pret 27/71). Vairāki rādītāji pirmajā puslaikā bija labāki (uzbrukuma bumbas 11-5, otrās iespējas punkti 7-0, kļūdas 7-9), taču Liepājas tālmetienu krusa (2/10 pret 8/12) sekmēja nokļūšanu mīnusos – 30:40.

Otrajā puslaikā Liepāja sakārtoja cīņu zem groziem, liedzot juniorēm tikt pie atkārtotām iespējām. Metieni turpināja nekrist – no spēles regulāri trāpīt izdevās tikai Dinijai Pāvelsonei un Janetai Rozentālei. Ceturtās ceturtdaļas sākumā liepājnieces atvairīja arī pēdējo junioru izrāvienu.

Savstarpējo spēļu bilance kļuvusi 14-1 Liepājas labā. Juniorēm vienīgo panākumu izdevies gūt 2014. gada 5. novembrī, viesos pārspējot pretinieces ar 65:60. Mājās viņas tuvu uzvarai bija 2017. gada 5. novembrī – toreiz Liepāju pēdējā sekundē izglāba Sabīnes Lipes tālmetiens.

Apvienotā čempionāta spēcīgākajā divīzijā līderei "TTT Rīga" ir 17 uzvaras 17 spēlēs, tai ar 16 panākumiem 21 mačā seko "Liepājas papīrs"/LSSS vienība, kamēr 16 uzvaras 23 dueļos ir RSU komandai.

Pie astoņām uzvarām 24 spēlēs tikušas "TTT Rīga-Juniores" spēlētājas, seši panākumi 21 duelī ir "Tallinas Universitātes" komandai, bet "Latvijas Universitāte" cietusi 22 zaudējumus 22 cīņās.

Tikmēr starptautiskajā jeb vājākajā divīzijā kopvērtējuma vadībā ar 14 uzvarām 15 mačos ir "Tartu Universitāte", 12 uzvaras 18 mačos guvusi "Daugavpils Universitāte", kamēr deviņi panākumi 16 spēlēs ir Tallinas "G4S Noorteliiga" vienībai.

Pa astoņām uzvarām ir "Liepājas Sporta spēļu skolai" un Latvijas U-17 izlasei, kamēr "Saldus" spēlētājas mačus kā uzvarētājas noslēgušas četras reizes, bet pie diviem panākumiem tikusi Latvijas U-16 izlase.