Svētdiena, 15. septembris

Vārdadiena: Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra

Sagrāve pietuvina otrajam ešelonam

Atslēgvārdi | basketbols

Savu otro rezultatīvāko spēli sezonā sagrāves dēļ Laura Pelše noteikti atcerēsies negribīgi.

Ar smagu sagrāvi "Nordea" basketbola līgas pirmo apli noslēdza "Vegas 1/Liepājas" basketbolistes, kuras ar 49:91 (13:22, 11:20, 12:22, 13:27) zaudēja komandai "RSU/Merks" un tagad gaidīs rītdienu, kad varētu noskaidroties komandas nākotne.

Šīs turnīra stadijas pēdējā spēlē liepājnieces pašas bija sava likteņa lēmējas, jo uzvaras gadījumā nodrošinātu vietu starp labākajām sešām vienībām. Pēc sāpīgā zaudējuma Igaunijas čempionēm, kurā "Vegas 1" spēlētāju sniegumā bija daudz pozitīvu iezīmju, mūsu komandas galvenais treneris Misus izteicās, ka šis bija tāds basketbols, kādu viņš jau sen gribējis redzēt. Diemžēl divreiz pēc kārtas ko tādu skatīt nebija lemts. Jau pirmā puslaika gaitā bija skaidrs, ka šajā mačā viena no komandām ir ievērojami pārāka par otru. Vadībā mūsu basketbolistes pavadīja gandrīz trīs minūtes līdz rezultātam 6:5, bet pēc tam visa spēle pajuka. Liepājnieces vairs netika galā ar basketbola pamatuzdevumu – punktu gūšanu –, daudz kļūdījās, atkal grēkojot Suknarovskai, kuras statistikā bija piecas no komandas 12 kļūdām pēc otrās ceturtdaļas. Saimniekošanas pie sava groza arī nebija – pēc laukuma saimnieču neprecīzajiem metieniem tika zaudētas 13 atlēkušās bumbas.

No pirmās ceturtdaļas beigām līdz otrās ceturtdaļas sestajai minūtei rezultatīvu metienu no viešņu puses nebija vispār, un līdz tam brīdim rīdziniecēm jau bija 19 punktu pārsvars (32:13). Spēles vidusdaļā gan mūsu dāmas spēja iedegt mazu cerības stariņu. Vispirms Pelše ar Ciršu guva septiņus punktus pēc kārtas, kad deficīts jau bija pieaudzis līdz 23 punktiem, un ar tikpat vērtīgu izrāvienu Laura ar Kristīnu sāka arī trešo ceturtdaļu, panākot 31:42. Tas šajā vakarā bija pēdējais mūsējo izlēciens, jo atlikušajā spēles daļā "RSU/Merks" parādīja, ka vegietes ar divām leģionārēm sastāvā šajā sezonas daļā pelnīti balansē uz sešinieka robežas. 11 no komandas 28 kļūdām pieļāva Suknarovska, tomēr ar 18 punktiem bija rezultatīvākā, Pelšei 15 punktu.

Rīt savā starpā tiksies "Audentes SG" un "Tallinn University". Ja šajā mačā tallinietes piekāpsies, liepājnieces vēl saglabās izredzes uz vietu sešniekā arī otrajā un trešajā čempionāta aplī.